Заряджай всі пристрої одночасно! Знижка -15% на бездротові зарядки CasePro До покупок ⚡️

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 999 грн 🤑

Огляд DJI Mini 4 Pro: технічні характеристики, особливості

Огляд DJI Mini 4 Pro: технічні характеристики, особливості

в iCases Blog

Розбираємо всі особливості новинки.

Квадрокоптер DJI Mini 4 Pro (DJI RC-N2)
Квадрокоптер DJI Mini 4 Pro (DJI RC-N2)
29 999 грн
Переваги
  • Компактні розміри
  • Вага 249 грам
  • Відео 4K60 у SDR, HDR або D-Log M
  • Підтримує вертикальне відео та нахил камери вгору
  • Два варіанти дистанційного керування
Недоліки
  • Не вмикає транспондер AirSense.

DJI Mini 4 Pro (за ціною від 759 дол. США) - це невеликий безпілотник із камерою, що має практично всі можливості. Він складається для зручності зберігання, досить легкий, щоб не вимагати запису в більшості приміщень, і оснащений відмінною камерою Quad Bayer, яка миттєво перемикається між широкоформатною і вертикальною відеозйомкою. Його датчики для обходу перешкод на 360 градусів і відеопрофілі HDR кращі, ніж у його попередника Mini 3 Pro, що робить його новим вибором редакції для більшості творчих людей, які цікавляться аерофотозйомкою, і новачків, яким потрібна безпека під час обходу перешкод.

Невелика вага

Маса Mini 4 Pro становить 249 грам, як і в попередніх моделей Mini. Це вагова категорія, яка практично не регулюється в багатьох країнах світу.

DJI Mini 4 Pro має невеликі розміри. У складеному вигляді його розміри становлять лише 2,4 x 3,5 x 5,7 дюйма (HWD), тому він легко поміщається в сумку для спорядження разом із необхідними аксесуарами.

Що стосується дизайну, то планер виконаний із пластику світло-сірого кольору. Для запобігання перегріву компонентів дрона на задній панелі і на кардані є вентиляційні отвори для охолодження повітря. Через відкриту конструкцію він не захищений від погодних умов, але цього і слід було очікувати від промислової моделі.

Камера з подвійним співвідношенням сторін і універсальний датчик перешкод

Носова камера дрона оснащена оптикою 24 мм f/1,7, що забезпечує чітку і барвисту зйомку в будь-яких умовах освітлення. Вбудований трьохосьовий кардан дає змогу дрону виконувати акробатичні трюки в повітрі та водночас вести плавну зйомку, подібну до Steadicam. Камера підтримує нахил на 60° вгору і може вести широкоекранну зйомку (16:9) для YouTube і портретну (9:16) для TikTok.

Датчики перешкод забезпечують повне охоплення 360°, даючи змогу Mini 4 Pro інтелектуально орієнтуватися в середовищі з перешкодами. Дрон також підтримує систему допомоги автопілота, що дає змогу уникнути проблем під час слідування за об'єктами. Замість тристоронньої системи Mini 3 Pro, яка могла дивитися тільки вперед, назад і вниз, тепер система може охоплювати всі напрямки. Оновлена модель також може дивитися вбік і вгору.

Mini 4 Pro має 2 ГБ вбудованої пам'яті, чого достатньо для 3 хвилин запису у форматі 4K30. Це варіант на випадок, якщо ви забудете карту пам'яті, але цього мало. Рекомендується мати карту microSD V30 UHS-I об'ємом щонайменше 64 Гбайт. Поруч зі слотом для карт пам'яті знаходиться порт USB-C для передачі даних на комп'ютер або зарядки акумулятора дрона.

Комплексні засоби захисту

Mini 4 Pro має вбудований GPS, що є стандартною функцією для квадрокоптерів. Під час тестування для прив'язки до сусіднього супутника знадобилося близько 45 секунд, а пульт дистанційного керування повідомить вас про те, що дрон зареєстрував домашню точку. Після цього можна використовувати функцію "Повернення додому", яка автоматично активується при втраті зв'язку між дроном і пультом. Її також можна увімкнути вручну.

GPS також допомагає дрону утримувати рівновагу в повітрі. Під час випробувань Mini 4 Pro впевнено зависав без помітного відхилення від курсу, а GPS також активує зручну функцію Find My Drone: Якщо Mini сідає далеко від точки зльоту, застосунок зберігає його останнє місце розташування на карті, щоб ви знали, де шукати дрон. Ви знатимете, де шукати дрон. Водночас спрямовані вниз датчики зчитують інформацію про ґрунт під дроном для поліпшення стійкості на малих висотах і в приміщеннях.

Компанія DJI інтегрувала у свої безпілотні літальні апарати (БПЛА) систему геозондування під назвою FlySafe. Ця система не дозволяє дронам злітати в заборонених для польотів зонах (наприклад, у повітряному просторі навколо Вашингтона) і видає попередження під час наближення до аеропортів та інших подібних зон польотів. Якщо ви тільки починаєте освоювати безпілотні літальні апарати, варто перевірити FlySafe, щоб дізнатися, чи є обмеження у вашому регіоні або в улюблених місцях польотів. FlySafe також дозволяє професійним пілотам, які мають дозвіл, здійснювати польоти в місцях, де вони зазвичай заборонені. Якщо ви вважаєте, що такі обмеження зайві, то конкуруючий Autel Evo Nano+ не накладає геообмежень.

Це пов'язано з тим, що DJI Air 3 або Mavic 3 оснащені приймачем AirSense ADS-B, який відсутній у Mini 4 Pro. По суті, цей датчик AirSense може сповістити контролер про те, що поблизу знаходиться пілотований літак.

Також є система виявлення перешкод, яка за допомогою шести датчиків створює карту оточення і дає змогу уникнути зіткнень з усіх боків. Система має кілька режимів роботи. Режим гальмування зупиняє безпілотник під час наближення до перешкоди, режими Bypass і Nifty Bypass коригують траєкторію польоту безпілотника, щоб уникнути зіткнень, зберігаючи водночас поточну траєкторію, режим Bypass використовує більш консервативний підхід і дає змогу більшою мірою уникати перешкод, а режим Nifty дає змогу безпілотнику обирати більш маневрену траєкторію польоту.

Використовуючи режим Nifty Bypass, можна літати на невеликій висоті навколо дерев і лісовими стежками. Завдяки тому, що система Advanced Autopilot Assist System 6.0 (APAS6.0) відображає навколишнє оточення в режимі реального часу і планує рухи для обльоту очевидних перешкод, можна зосередитися на наведенні камери в певному напрямку. Однак, також можливі й неприємності. Оглядачі кажуть, що один раз шасі дрона зачепилося за черепичний дах, а іншим разом він зачепив невелику тонку гілку і закрутився. В обох випадках дрон вдалося благополучно посадити, і єдиним пошкодженням стала невелика подряпина на пластиковій основі. Незважаючи на ці інциденти, це найкращий результат з уникнення перешкод. У цьому відношенні він майже так само хороший, як і більший Air 3, який безпомилково пройшов аналогічне випробування.

Датчики також проявляють себе в режимі повністю автономного польоту: Mini 4 Pro підтримує функції QuickShots і MasterShots, які дають змогу виконувати сфокусовану зйомку помічених об'єктів, як-от траєкторії, штопори та відкати. Оскільки ці зйомки пов'язані з великою кількістю бічних і висхідних рухів, всеспрямовані датчики роблять їх безпечнішими, порівняно з Mini 3 Pro.

Датчики перешкод також не дають дрону потрапити в халепу під час відстеження об'єктів. Режим активного стеження добре працює для людей і автомобілів, але не для домашніх тварин та інших об'єктів. Оглядачі відзначили покращений інтерфейс стеження Mini 4 Pro. Особливо приємно, що на екранному інтерфейсі з'явилося коліщатко, що дає змогу змінювати напрямок стеження за метою. Це забезпечує більш точне управління, ніж прості кнопки напрямку, якими оснащено більшість інших моделей.

Чотири камери в HDR

У Mini 4 Pro використовується оновлена камера від Mini 3 Pro. Вона має той самий 24-мм об'єктив f/1,7 і 1/1,3-дюймовий чотиришаровий CMOS-датчик і пропонує ті самі режими запису (10-бітний 4K60, slow-motion 4K100, hyperlapse); HDR HLG з колірним простором Rec. 2020; а також більше можливостей для творчого контролю. Плоский профіль D-Log M для творчих людей.

HDR HLG - це справжній профіль HDR, призначений для відтворення на HDR-телевізорах без додаткової кольорокорекції. Стандартний профіль використовує більш обмежений простір Rec. 709 SDR, але, тим не менш, чудово справляється зі збереженням деталей відблисків і тіней у складних сценах, як-от схід і захід сонця. Загалом користувачам-початківцям варто дотримуватися стандартного профілю, оскільки він простіший у редагуванні та зйомці, але якщо ви знімаєте фільм для домашнього перегляду на HDR UHD-телевізорі, варто використовувати HDR HLG. 

Світлосила камери ідеально підходить для зйомки приглушеного світла і нічних сцен. Прозорий скляний фільтр можна зняти, повернувши його, що дає змогу змінювати ND для обмеження світла, що надходить, і отримання природних знімків у яскравих місцях. Діапазон нахилу широкий - від -90 градусів (прямо вниз) до 60 градусів (прямо вгору), і, як уже зазначалося вище, камера може знімати як широкоформатні, так і портретні кадри; DJI також пропонує ширококутний адаптер для розширення поля зору об'єктива, який можна використовувати для більш захоплюючих зйомок з точки зору перспективи.

Якість відео - найкраща, що можна отримати від невеликого дрона, завдяки чіткій деталізації та точним кольорам. Імбуси забезпечують плавне відео навіть під час поворотів та інших маневрів, а датчики сканують досить швидко, щоб уникнути нахилу та інших видів спотворень затвора. Однак баланс білого має тенденцію змінюватися залежно від навколишнього освітлення, тому для збереження привабливості знімка його варто налаштовувати вручну. 

Цифрове збільшення можливе до 3х (72 мм), але результати виглядають м'якими. Проте, він дійсно придатний для використання в діапазоні близько 2х, так що спробувати варто. Якщо для вас важлива якість зображення з телеоб'єктивом, зупиніть свій вибір на моделі Air 3: Air 3 має оптичний зум 24 мм і 70 мм, що забезпечує більш чіткі результати.

Перед початком польоту ретельно виберіть профіль відео. Як уже згадувалося, профіль за замовчуванням використовує колірний простір Rec. 709 - широко підтримуваний стандарт, який добре виглядає на більшості екранів і добре завантажується в основних програмах відеомонтажу; перемикання в режим HDR змінює колірний простір на Rec. 2020, але це складно для редагування і не дуже добре накладається на кадри Rec. 709. Наприклад, Final Cut Pro вимагає різних бібліотек для кожного колірного простору.

Крім того, для досвідчених монтажерів D-Log M - це плоский профіль із низьким рівнем контрастності та насиченості, тому поза камерою кадри мають тьмяний вигляд. Однак він дає нейтральну відправну точку і дає змогу налаштувати кольори на свій смак. Але для цього потрібне певне ноу-хау і відповідне програмне забезпечення.

Якщо ви хочете поліпшити якість відеозйомки, шукайте модель із більшим датчиком зображення; в Air 3 використовується та сама базова ширококутна камера, що не є поліпшенням якості зображення; розгляньте Autel Evo Lite+ з камерою Type 1 зі змінною апертурою (1549 дол. США); DJI Mavic 3 Classic (1599 дол. США) з датчиком Four Thirds. Ці моделі роблять чіткіші та деталізованіші знімки, незважаючи на меншу кількість пікселів матриці, ніж 48-мегапіксельна камера Mini 4 Pro Quad Bayer.

На вибір пропонуються 48- або 12-мегапіксельні кадри, а також доступні для спільного використання формати JPG або редаговані формати Raw DNG. Є також варіант Raw+JPG, якщо ви хочете зберегти свої можливості. Якість зображення перебуває на одному рівні з камерами смартфонів високого класу, а 12-мегапіксельні кадри завдяки знижувальній дискретизації виходять чіткішими, ніж очікувалося. Зображення мають широкий динамічний діапазон з прийнятною деталізацією тіней і нерізкими відблисками в складних сценах зі змінним рівнем освітленості, як, наприклад, у сцені сходу сонця, наведеній вище.

Зображення з роздільною здатністю 48 Мп не вирізняються різкістю під час перегляду з повною роздільною здатністю, але відмінно виглядають на екранах типових розмірів. Рекомендується використовувати варіант 12 Мп, якщо не потрібна особливо висока роздільна здатність. Якщо вам потрібно більше можливостей для редагування, завжди обирайте варіант Raw і використовуйте Lightroom для розкриття тіней і підвищення контрастності, в результаті чого фотографія вийде трохи сильнішою, ніж JPG-версія наведеного вище пейзажного знімка сходу сонця.

Найкращий безпілотник DJI Mini 4 Pro з невеликою камерою

DJI Mini 4 Pro - найкращий безпілотник, що відповідає вимогам FAA щодо реєстрації злітної ваги. Широкі можливості щодо запобігання зіткненням з перешкодами роблять політ на ньому трохи безпечнішим, ніж на Mini 3 Pro, а якість відео відповідає назві Pro завдяки більш насиченому колірному профілю. Зручна також камера з подвійним співвідношенням сторін, що дає змогу знімати широкоекранне і вертикальне відео на обох платформах. Пілотам, для яких якість фотографій важливіша за відеоможливості, варто перейти на модель Mavic 3 Classic з більшою матрицею.

Додати коментар
Ще статті за темою