Заряджай всі пристрої одночасно! Знижка -15% на бездротові зарядки CasePro До покупок ⚡️

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 999 грн 🤑

Порівняння DJI Air 3 і DJI Air 2S: що нового?

Порівняння DJI Air 3 і DJI Air 2S: що нового?

в iCases Blog

Останній дрон компанії DJI має подвійну камеру, але чи варто оновлюватися? Ми розглянемо новинки DJI Air 3. Давайте розглянемо його останні функції та покращення.

DJI Air 2S став одним із найпопулярніших дронів у лінійці DJI з моменту його запуску 2021 року. Він пропонує безліч передових функцій, які можна знайти в серії Mavic, але в більш компактному дроні та за більш доступною ціною. Однак минуло вже понад два роки з моменту запуску DJI Air 2S, а це доволі багато, коли мова заходить про безпілотну техніку, тож його було давно час оновити. І ось, нарешті, з'явився DJI Air 3.

Відрізнити два дрони один від одного легко, зокрема, завдяки новому модулю з подвійною камерою, розміщеному по центру спереду. Але що ще змінилося? Ми ретельно вивчили специфікації, щоб з'ясувати це.

Характеристики, ціна та наявність

DJI Air 2S був випущений у квітні 2021 року за ціною 999 доларів. Відтоді ціну на нього знизили до 799 доларів, і він все ще широко доступний у роздрібних магазинах. DJI Air 3 був представлений 25 липня 2023 року за ціною 1099 доларів і вже доступний для покупки.



DJI Air 3

DJI Air 2S

Камера

24 мм f/1,7 + 70 мм f/2,8 (1/1,3-дюймовий CMOS)

22 мм f/2.8 (1 дюйм CMOS)

Швидкість

21 м/с

19 м/с

Вага

720г

595г

Діапазон

До 20 км

До 12 км

Підключення

Передача зображення O4

Передача зображення O3

Акумулятор

4241 мАг

3750 мАг

Розміри

258,8x326x105,8 мм (у розкладеному вигляді)

183×253×77 мм (у розкладеному вигляді)

Роздільна здатність відео

До 4K 60fps / 4K 100fps

До 5,4K 30fps / 4K 60fps

Максимальний опір швидкості вітру

12 м/с

10,7 м/с

Дизайн та особливості

Air 3 має оновлений дизайн, який краще відповідає більш новим дронам від DJI, таким як Mavic 3 Pro і Mini 3 Pro. Він має більш тонкі ручки, чорний корпус камери і менше виступання над підвісом, що дає змогу знімати під низьким кутом.

Air 3 більший за розміром, ніж Air 2S, як у складеному, так і в розкладеному стані. Він також важчий на 125 грам і важить 720 грам. Можливо, ви відчуєте різницю, коли будете носити дрон в рюкзаку, але з точки зору правил, різниця незначна. Обидві моделі належать до категорії C1 в Європі.

На Air 3 змінилася конфігурація датчиків, і тепер він може похвалитися всеспрямованим виявленням перешкод, тоді як у Air 2S немає бокового виявлення перешкод. Air 3 має дві камери, в той час як у Air 2S тільки одна — але про них ми поговоримо пізніше.

Обидві моделі мають 8 ГБ вбудованої пам'яті та підтримку карт microSD. 8 ГБ можуть бути недостатньо для запису відео високої роздільної здатності, але вони стануть у пригоді в разі, якщо ви раптом забули взяти з собою SD-карту.

Досвід польоту

Досвід польоту з Air 3 перевершує практично всі аспекти порівняно з Air 2S. Він може похвалитися трохи більшою швидкістю як у горизонтальному, так і вертикальному напрямках і легко справляється з сильними вітрами. Більше того, його час польоту збільшено і становить вражаючі 46 хвилин на одній батареї, тоді як у Air 2S — це 31 хвилина.

Можливо, найзначніше поліпшення в досвіді польоту— це впровадження системи передачі зображення O4. Air 3 став першим дроном, оснащеним цією передовою технологією, що дає змогу здійснювати польоти на більш далекі відстані зі стабільнішим відеосигналом. Крім того, дрон відмінно проникає крізь перешкоди, як-от повз стіни та листя, що раніше було обмежено в системі O3.

Також значно поліпшено якість потокової передачі відео. З моніторингом до 1080p 60fps і бітрейтом 10 МБ/с, Air 3 забезпечує набагато чіткіше відео, порівнюючи із системою O3 в Air 2S, яка забезпечує тільки 12 Мбіт/с (1,5 МБ/с). Це дає змогу точніше оцінювати знімання під час польоту і навіть вручну фокусуватися на великих відстанях без зусиль.

Ми вже згадували про нову конфігурацію датчиків, яка дає змогу літати з більшою впевненістю, адже всі сторони дрона захищені поліпшеною системою уникнення перешкод. Звичайно, це також надзвичайно корисно для автоматизованих режимів польоту, як-от ActiveTrack і QuickShots.

Камера та якість зображення

Основна відмінність між системами камер полягає в тому, що Air 3 має два об'єктиви, тоді як Air 2S оснащений одним. Нам сподобалося використовувати потрійну камеру на Mavic 3 Pro, і родзинкою стала чудова фокусна відстань 70 мм, яка також є тут. Перехід на цей об'єктив відкриває можливість зйомки з абсолютно іншого ракурсу, завдяки чому відзнятий матеріал вирізняється з-поміж інших знімків дронів, які зазвичай використовують широке поле зору (FOV).

Обидві камери добре поєднуються між собою, мають однаковий розмір сенсора і знімають з однаковою роздільною здатністю, а передача кольору є майже ідеальною. Це дозволяє безперешкодно комбінувати відео з обох камер — функція, яка все ще є відносно рідкісною навіть на флагманських смартфонах найвищого рівня.

Хоча датчики в Air 3 трохи менші за 1-дюймовий датчик в Air 2S, вони використовують більш досконалі технології. Air 2S оснащений 20-мегапіксельним CMOS-датчиком з підсвічуванням ззаду, тоді як Air 3 оснащений двома 1/1,3-дюймовими 48-мегапіксельними CMOS-датчиками, розташованими в стеку. Це дозволяє створювати знімки з високою роздільною здатністю, а швидке зчитування даних з датчиків дає змогу записувати сповільнене відео зі швидкістю до 4K 100 кадрів на секунду. Для порівняння, Air 2S має максимальну роздільну здатність 1080p 120 кадрів в секунду для сповільненої зйомки.

Цікаво, максимальна роздільна здатність відео на Air 3 трохи нижча і становить 4K, замість 5,4K. Але, незважаючи на нижчу роздільну здатність і трохи менші сенсори, результати виглядають кращими, ніж зйомка на Air 2S при використанні обох камер. Причина цього може бути пов'язана з більш високим бітрейтом запису або якоюсь магією обробки зображення, складно сказати. Але результати говорять самі за себе, і відео з DJI Air 3 дивовижні.

Висновок

Очевидно, що DJI Air 3 — чудовий дрон: він літає краще і довше, з набагато чіткішою передачею відео. Також він має поліпшену систему уникнення перешкод і кращу камеру з двома опціями об'єктивів. Якщо вам потрібен дрон, який трохи просунутіший за Mini 3 Pro, але ви не хочете переходити на щось велике і дороге, як Mavic 3 Pro, то Air 3 — ідеальний вибір. Однак, Air 2S далеко не втратив свою актуальність. У нього є свої переваги, такі як більший сенсор, запис відео з високою роздільною здатністю та компактний і легкий дизайн. Крім того, його можна придбати за значно меншу вартість. 

Додати коментар
Ще статті за темою