
Apple шукає партнера з ШІ для Apple Intelligence у Китаї
в iCases BlogChatGPT та інші подібні послуги штучного інтелекту недоступні в Китаї, тому Apple потрібно знайти альтернативу.
Починаючи з iOS 18, Apple співпрацює з OpenAI, щоб інтегрувати ChatGPT в iPhone, в ОС 18 chatgpt працює з Siri, щоб обробляти запити контенту, що генеруються штучним інтелектом. ChatGPT та інші подібні послуги штучного інтелекту недоступні в Китаї, тому Apple необхідно знайти альтернативу.
Apple активно шукає китайські компанії для співпраці в галузі штучного інтелекту в Китаї, повідомляє The Wall Street Journal. Apple вела переговори з Baidu, Alibaba Group та пекінським ШІ-стартапом Baichuan AI, але угоди так і не було досягнуто.
З запуском iOS18, iPadOS18 і macOS Sequoia цієї осені можливості Apple Intelligence будуть доступні дедалі меншій кількості користувачів. Сьогодні Apple оголосила, що не впроваджуватиме ці функції в Євросоюзі, а без угоди з китайською компанією ШІ може відмовитися від них і в Китаї.
Китай вимагає, щоб компанії отримували схвалення уряду, перш ніж розгортати чат-боти на основі мовних моделей у великих масштабах, і досі жодного продукту штучного інтелекту, розробленого за кордоном, не було схвалено. Apple розглядала можливість отримання дозволу на створення власної великомасштабної мовної моделі, але визнала малоймовірним, що китайські регулятори дозволять це зробити. Для того, щоб впровадити інтелектуальну систему Apple у Китаї, Apple необхідно укласти угоду з китайською компанією, яка займається розробкою штучного інтелекту.
Навіть якщо Apple укласти угоду найближчим часом, Apple Intelligence навряд чи з'явиться в Китаї раніше, ніж через деякий час, оскільки невідомо, чи Apple підготує китайську версію Apple Intelligence до 9 травня. Навіть якщо Apple встигне, Apple Intelligence буде доступна лише у США. Додаткові мови будуть підтримуватись у 2025 році.
На думку The Wall Street Journal, Apple відстає від конкуруючих китайських виробників смартфонів, оскільки можливості штучного інтелекту вже доступні на пристроях провідних китайських брендів, таких як Vivo, Huawei, Xiaomi та Honor. Навіть у Samsung у Китаї є смартфон із вбудованим штучним інтелектом, оскільки вона співпрацює з Baidu та Meitu.