
За непідтвердженими даними з Азії, компанія Apple призупинила внутрішні розробки модемів після неодноразових невдалих спроб удосконалити власний чіп модему 5G.
За словами оператора новинного агрегатора "yeux1122" у блозі Naver, джерела в ланцюжку постачань, пов'язані з підрозділом Apple з розроблення 5G-модемів, стверджують, що спроби компанії розробити власний модем поки що не увінчалися успіхом і що Apple перебуває в процесі скорочення своїх багаторічних інвестицій у проєкт. Крім того, джерело під ніком @Tech_Reve повідомило сьогодні, що воно чуло аналогічні повідомлення від японських джерел, які беруть участь у ланцюжку поставок.
Поки зарано говорити про правдивість останніх повідомлень, але, згідно зі звітом, опублікованим у Wall Street Journal у вересні, спроби Apple розробити власний чіп модему були ускладнені нереалістичними цілями, нерозумінням пов'язаних із цим питань і серйозними проблемами з непридатними до використання прототипами.
Плани Apple з розробки власного модему призвели до найму тисяч інженерів. Apple придбала більшу частину бізнесу Intel з виробництва смартфонів у 2019 році, і керівники компанії поставили за мету завершити розробку чіпа модему до осені 2023 року, оскільки проєкт поповнюється інженерами Intel та іншими, найнятими з Qualcomm.
Раніше цього місяця репортер Bloomberg Марк Гурман повідомив, що Apple продовжує стикатися з проблемами, намагаючись розробити модем 5G, щоб замінити модем 5G від Qualcomm в iPhone та інших пристроях. Випуск чіпа модему, за чутками, відкладається до кінця 2025 або початку 2026 року, але Apple, як повідомляється, все ще планує включити технологію в недорогий iPhone SE.
Розробка модемного чіпа перебуває на ранній стадії і "може відстати від конкурентів на кілька років". Версія, що розробляється, не підтримує більш швидку технологію mmWave, і в Apple також виникли проблеми з кодом Intel, який вона використовує. Його необхідно переписати, а додавання нових функцій порушує наявні. Крім того, при розробці чіпа Apple повинна бути обережна, щоб не порушити патенти Qualcomm.
Незважаючи на ці затримки, вважалося, що компанія домоглася прогресу, тому що їй довелося розірвати дорогий контракт із Qualcomm. Apple подала до суду на Qualcomm у 2017 році, звинувативши її в антиконкурентній практиці та невиплаті роялті в розмірі 1 мільярда доларів. У 2019 році компанії досягли мирової угоди.
Очікувалося, що перший модемний чіп Apple буде окремим, але зрештою компанія захотіла розробити систему-на-чіпі, яка також прикрасить постачальників, таких як Broadcom, і дасть їй більше контролю над розробкою компонентів.