Як створити резервну копію iPhone або iPad?

Як створити резервну копію iPhone або iPad?

в iCases Blog

Захистіть найважливішу інформацію на своєму iPhone двома простими методами.

Якщо ви втратите або зламаєте свій iPhone, у вас є два варіанти щодо ваших даних: відновити з резервної копії або почати з нуля. Мати резервну копію набагато приємніший варіант, тому ви повинні приділити час регулярному створенню резервних копій на своєму iPhone. Ось як це зробити, разом із подробицями кожного методу.

Навіщо створювати резервні копії iPhone?

Заміна вашого телефону може стати суттєвою витратою, але незамінні дані, які зберігаються на вашому смартфоні, набагато цінніші. Без резервної копії ви можете втратити дорогоцінні фотографії та відео, несинхронізовані нотатки та важливі дані, що використовуються вашими програмами.

Налаштування вашого пристрою заново і спроба згадати, як саме ви його налаштували може бути проблематично. Набагато краще витратити цей час створення резервної копії для вашого ж спокою. Тоді, якщо ви втратите свій телефон або зіткнетеся з невдалим оновленням, ви зможете відновити резервну копію iPhone і все буде, як раніше.

Чим частіше ви створюєте резервні копії ваших важливих файлів, тим менше ви втратите, якщо станеться найгірше. Регулярне створення резервних копій є обов'язковим для будь-якого власника iPhone чи iPad.

Як створити резервну копію iPhone за допомогою iCloud?

Ось як перевірити, чи на вашому пристрої вже ввімкнено резервне копіювання iCloud, і почати використовувати його, якщо ні:

  • Відкрийте налаштування та торкніться свого імені у верхній частині екрана, а потім iCloud.
  • У розділі «Резервні копії пристрою» торкніться «Резервне копіювання iCloud».
  • Якщо функцію «Створити резервну копію цього iPhone» увімкнено, у розділі «Створити резервну копію зараз» ви побачите мітку часу останньої резервної копії.
  • Якщо ви ще не створюєте резервну копію в iCloud, перемкніть повзунок «Створити резервну копію цього iPhone», щоб увімкнути цю функцію.
  • Торкніться «Створити резервну копію зараз», щоб запустити резервне копіювання вручну, або зачекайте, доки це станеться автоматично, коли телефон під’єднається до Інтернету, заряджається та заблоковано.
  • Ви можете ввімкнути резервне копіювання через стільниковий зв’язок, якщо вас не хвилює плата за передачу даних і ви хочете, щоб ваш телефон створював резервні копії, навіть коли він не підключений до Wi-Fi.

Якщо ви не сплатили додатковий простір в iCloud, створення резервної копії iPhone в iCloud, ймовірно, не є практичним варіантом. Apple надає всього 5 ГБ безкоштовного простору в iCloud, що може бути замало для того, щоб зберегти всі дані з вашого телефону. Якщо ви бачите попередження про те, що у вас недостатньо простору в iCloud для резервної копії, вам доведеться або заплатити за додатковий простір, звільнити місце в iCloud, або створити резервну копію iPhone на комп'ютері.

Щоб побачити, що займає простір у вашому хмарному сховищі, поверніться до меню iCloud, і ви побачите розбивку вгорі. Виберіть «Керувати сховищем облікового запису», щоб отримати більш детальний огляд того, скільки пам’яті iCloud використовують ваші програми; виберіть один для керування та видалення його даних. Виберіть «Змінити план зберігання», якщо вирішите придбати більше.

Щоб налаштувати, які дані додатків ваш пристрій буде включати в резервну копію, перейдіть у «Параметри» > [Ваше ім’я] > iCloud > «Керування сховищем облікового запису» > «Резервні копії». Торкніться свого пристрою, і ви побачите всі елементи, резервні копії яких він створює в iCloud. Вимкніть повзунок програми, щоб виключити її та заощадити місце.

Як створити резервну копію iPhone на ПК або Mac?

Щоб створити резервну копію за допомогою комп’ютера:

  • У Windows завантажте та відкрийте iTunes. На Mac відкрийте Finder.
  • Підключіть iPhone до комп’ютера за допомогою кабелю Lightning або USB-C. Прийміть підказку безпеки на телефоні, якщо ви вперше підключаєте його до комп’ютера.
  • В iTunes натисніть піктограму пристрою у верхньому лівому куті вікна, коли вона з’явиться (нижче). У програмі Finder виберіть свій телефон у розділі «Місця» на лівій бічній панелі.

  • На сторінці «Підсумок» (iTunes) або «Загальні » (Finder) натисніть «Створити резервну копію зараз» у розділі «Створити резервну копію та відновити вручну», а потім зачекайте, поки процес завершиться.

Якщо ви хочете, щоб ваша резервна копія включала чутливі дані (що зазвичай є гарною ідеєю), виберіть «Шифрувати локальну копію» і встановіть для неї пароль. Цей додатковий крок дозволяє зберегти збережені паролі, дані про здоров'я, історію відвіданих веб-сайтів та дзвінків, а також інформацію про Wi-Fi мережу. Якщо ви не шифруєте резервну копію, ця інформація не буде увімкнена.

Обов'язково збережіть пароль шифрування в безпечному місці, наприклад, у менеджері паролів, оскільки при його втраті ви втратите доступ до цієї резервної копії.

Нарешті, якщо ви плануєте регулярно створювати резервні копії iPhone таким чином, оберіть «Цей комп'ютер» у розділі «Автоматичне створення резервних копій». Це дозволить iTunes/Finder створювати резервні копії при підключенні iPhone до комп'ютера.

У разі відсутності достатнього простору на вашому комп'ютері для зберігання резервних копій iPhone розгляньте можливість придбання одного з найкращих портативних SSD для збільшення доступного простору.

Чи варто створювати резервні копії iPhone за допомогою комп’ютера чи iCloud?

Тепер, коли ви знаєте процес для обох варіантів резервного копіювання iPhone, який з них слід використовувати? У кожного є плюси і мінуси.

Резервне копіювання вашого iPhone в iCloud

iCloud — чудове рішення для резервного копіювання але, як ми бачили, вам майже напевно знадобиться придбати додатковий простір у iCloud для зручного використання.

Після активації резервного копіювання в iCloud воно відбувається автоматично, коли ваш телефон підключений до живлення, знаходиться в мережі через Wi-Fi (або за допомогою мобільних даних, якщо ви виберете цей варіант) і не використовується в даний момент. Для більшості користувачів це означає, що резервні копії виконуються вночі, поки пристрій заряджається.

Перша резервна копія в iCloud займе деякий час, тому що ваш iPhone має завантажити все на сервер. Майбутні резервні копії передають лише нові або змінені дані, тому займають невелику кількість часу. Якщо ви припините використовувати резервне копіювання в iCloud, ваша остання резервна копія зберігається протягом 180 днів перед видаленням.

Резервні копії iCloud включають наступне:

  • Дані додатків
  • Резервні копії Apple Watch
  • Установки iOS
  • Ваш екран домашнього екрану та розташування програм
  • Вміст у повідомленнях (включаючи як iMessage, так і SMS), якщо вони ще не синхронізовані з iCloud
  • Фото та відео, якщо вони ще не синхронізовані з iCloud
  • Історія ваших покупок від усіх служб Apple
  • Мелодії виклику
  • Пароль для візуальної пошти

Резервне копіювання вашого iPhone в iCloud пропускає все, що ви вже зберігаєте в iCloud, як-от контакти, нагадування та фотографії iCloud. Ви можете перевірити, що ви зберегли в iCloud у Налаштуваннях > [Ваше ім’я] > iCloud ; торкніться «Показати все» в розділі «Програми, що використовують iCloud».

Резервне копіювання вашого iPhone в iTunes/Finder

Використовувати комп’ютер для резервного копіювання менш зручно, ніж iCloud, але це швидше для відновлення, і ви обмежені лише місцем для зберігання на вашому комп’ютері. Як і в iCloud, початкове резервне копіювання є великим і займає деякий час, але майбутні резервні копії лише копіюють змінені дані.

Головна проблема при покладанні на резервні копії через iTunes/Finder полягає у необхідності запускати процес вручну. Якщо ви рідко підключаєте свій iPhone до комп'ютера, вам доведеться виробити звичку робити це. В іншому випадку, ваша остання резервна копія може бути старішою на кілька тижнів або місяців, коли трапиться щось непередбачене.

Залежно від вашого комп'ютера також може викликати занепокоєння наявність достатнього простору для збереження розміру резервної копії iPhone.

Згідно Apple, резервне копіювання на комп'ютер включає в себе «майже всі дані та налаштування вашого пристрою». Ось що не включається до цього:

  • Вміст із App Store та iTunes Store, а також будь-які PDF-файли, які ви завантажили в Apple Books;
  • Все, що ви синхронізували з Finder/iTunes, як-от імпортовані файли MP3 або відео;
  • Дані, які вже зберігаються в iCloud, наприклад фотографії iCloud і тексти iMessage;
  • Інформація про Face ID/Touch ID;
  • Дані Apple Pay;
  • Поштові файли.

Якщо ви хочете створити резервну копію своєї інформації з Activity, Health і Keychain, вам потрібно буде створити зашифровану резервну копію, як пояснено вище.

Зауважте, що резервне копіювання вашого iPhone в iTunes або Finder не те саме, що синхронізація вашого пристрою з iTunes. Резервне копіювання створює копії ваших файлів для збереження. Синхронізація гарантує, що музика, шоу, фотографії та інші медіафайли, які ви зберегли в iTunes, збігаються з тими, що є на вашому iPhone.

Будь-яке резервне копіювання краще, ніж його відсутність. Для більшості людей ми рекомендуємо створювати резервні копії в iCloud, оскільки це захищає ваші дані, і вам не потрібно за них хвилюватись. Кілька доларів на місяць — це невелика ціна для захисту незамінних фотографій і налаштувань, відновлення яких може зайняти години.

Якщо ви не можете заплатити за сховище iCloud, натомість створюйте регулярні резервні копії iTunes/Finder. Для повного спокою вам слід регулярно створювати резервні копії в iCloud, а також періодично робити резервні копії комп’ютера в екстрених випадках.

Додати коментар
Ще статті за темою