
Mac після виходу з коробки запускається з неймовірною швидкістю, всього через кілька секунд він уже готовий до дії. Але на жаль, з плином часу, час завантаження може почати збільшуватися. Це відбувається через встановлені додатки, фонові служби і навіть обсяг даних на жорсткому диску комп'ютера.
Зараз я розповім вам про те, як можна прискорити процес завантаження macOS, використовуючи вбудовані засоби операційної системи.
1 Вимкніть автозапуск непотрібних додатків
Після інсталяції деякі програми та утиліти додаються до списку автоматичного завантаження і запускаються щоразу під час старту системи. Для не найважливіших з них цей крок можна сміливо пропустити.
Зайдіть у меню "Системні налаштування", потім виберіть "Користувачі та групи" і перейдіть на вкладку "Вхід у систему". Звідси ви можете прибрати галочки навпроти додатків, які не обов'язково завантажувати під час старту.
Не забувайте, що деякі програми можуть вимагати ручного запуску після цієї процедури.
2. Вимкнення автозапуску програм з панелі Dock
Часом трапляється дивна ситуація: певні програми або навіть автоматизовані скрипти починають виконуватися під час увімкнення Mac, але їхні налаштування не відображаються в меню, про яке йшлося в попередньому пункті. Зазвичай таке відбувається з утилітами, для яких активовано параметр "Відкривати під час входу" в пункті "Параметри" їхніх значків у панелі Dock.
Не зайвим буде пройтися по всіх значках на нижній полиці екрана і відключити цю опцію для тих з них, які не потрібно запускати автоматично.
3 Вимкнення автоматичного запуску програм під час вимкнення Mac
Під час вимкнення або перезавантаження комп'ютера зніміть галочку "Відновлювати вікна під час повторного входу" в діалоговому вікні. Це запобіжить автоматичному запуску всіх застосунків, які були відкриті перед вимкненням, під час наступного ввімкнення macOS.
Просто одноразово приберіть цю опцію, і згодом ви зможете вимикати систему без додаткових меню і зворотного відліку.
4 Вимкнення непотрібних аксесуарів
Якщо ви часто використовуєте зовнішні пристрої, не забувайте відключати їх своєчасно. Наприклад, знімні накопичувачі або флешки додають зайві секунди до часу завантаження системи через процес їхньої ініціалізації та перевірки.
Крім того, під'єднані аксесуари можуть також впливати на заряд батареї вашого MacBook.
5. Звільнення місця на диску
Щоб операційна система працювала стабільно, важливо залишати вільним не менше 10-15% загальної ємності накопичувача. Це дає змогу системі ефективно керувати файлами підкачки й обробляти дані з максимальною швидкістю.
Перевірте доступний дисковий простір, перейшовши в розділ "Системні налаштування", потім "Сховище". Якщо вам потрібно звільнити місце, скористайтеся нашими рекомендаціями.
Дотримуючись цих порад, ви значно прискорите процес увімкнення і виходу зі сплячого режиму на вашому комп'ютері.