Заряджай всі пристрої одночасно! Знижка -15% на бездротові зарядки CasePro До покупок ⚡️

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 999 грн 🤑

Огляд Apple AirPods Pro (2-го покоління) із зарядним футляром MagSafe (USB-C)

Огляд Apple AirPods Pro (2-го покоління) із зарядним футляром MagSafe (USB-C)

в iCases Blog

Розглядаємо детальніше новинку.

Безпровідні навушники Apple AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Charging Case (USB‑C) (MTJV3)
10 175 грн
- 8 %
9 361 грн

З переходом iPhone 15 на USB-C компанія Apple вирішила оновити свої флагманські бездротові навушники з шумозаглушенням. Замінивши давно улюблений порт Lightning на USB-C, оновлені AirPods Pro другого покоління пропонують першокласне активне шумозаглушення (ANC), якісний звук і безшовну інтеграцію з iOS. Саме тому AirPods Pro залишаються улюбленими навушниками користувачів Apple.

Той самий дизайн, кращі роз'єми

Новітні AirPods Pro зовні дуже схожі на оригінальні моделі, з тією лише відмінністю, що замість фірмового порту Lightning Apple тепер має стандартний порт USB-C на корпусі. В іншому дизайн навушників і корпусу залишився незмінним. Обидва пристрої мають знаковий для Apple глянцевий, важковидаляємий білий пластик.

Усередині навушників мікрофон з функцією шумопоглинання і великі вентиляційні отвори розташовані дещо інакше, ніж в оригінальній моделі. Посадка навушників різна. Мені вони здалися щільно прилеглими, тоді як інші скаржилися на нещільне прилягання. На вибір пропонуються чотири пари овальних насадок (XS, S, M і L), які можна відрегулювати так, щоб вони підходили для більшості вух. Невеликі зміни положення впливають на роботу ANC, тому варто спробувати різні варіанти, щоб домогтися найкращої посадки і звучання.

Чип H2 компанії Apple містить майже вдвічі більше транзисторів, ніж оригінальний чип H1 (близько одного мільярда). Нова апаратна частина забезпечує вищу енергоефективність, стабільнішу роботу та ефективніший режим ANC: Оброблення, необхідне для ANC і режиму прозорості, виконується локально в гарнітурі.

Внутрішній динамічний драйвер діаметром 11 мм забезпечує частотний діапазон, який Apple відмовилася розкрити. AirPods з підтримкою Bluetooth 5.3 підтримують тільки кодеки AAC і SBC, тому потокова передача Apple Music та інших музичних сервісів Lossless неможлива. Мабуть, для Apple важливіша послідовність, ніж масштабовані кодеки, як-от LDAC, які забезпечують відтворення з високою роздільною здатністю в оптимальних умовах (включно з Apple Music), але знижують бітрейт у менш сприятливих умовах.

Доброю новиною на фронті Bluetooth є те, що AirPods Pro автоматично підключаються до iPhone. На екрані з'являється анімована накладка, і, як і в попередніх моделях AirPods, для підключення достатньо одного натискання. Також можна налаштувати навушники на кілька пристроїв Apple і перемикати джерела сигналу залежно від використовуваного пристрою. 

Управління навушниками засноване на комбінації довгих натискань. Натискання на стрижень будь-якого навушника дає змогу керувати відтворенням і викликами. Натисніть двічі, щоб переслати пісню вперед, і тричі, щоб повернутися до попередньої пісні. У разі успішного виконання цих дій у спливаючій підказці на навушниках з'явиться вміння. За замовчуванням під час тривалого натискання на один із навушників відбувається перемикання між режимом ANC і прозорим режимом, але можна також додати в цикл команду ANC off або адаптивний режим. Ця команда також може використовуватися для перемикання між одним або обома навушниками та виклику Siri. Жест змахування збільшує або зменшує гучність. 

Ступінь захисту IP54 означає, що навушники захищені від пилу і витримують тільки туман і легкі бризки води з усіх боків. Це невелике поліпшення порівняно зі стандартним класом IPX4, але їх, як і раніше, не можна мити водопровідною водою або занурювати у воду. Примітно, що корпус (включно з внутрішньою частиною) тепер також має клас захисту IP54. В обох випадках навушники можна мити після поту або невеликого дощу, але рекомендується просушити їх перед тим, як помістити в чохол для зарядки.

Найбільша зміна в корпусі - це, звісно, порт USB-C для заряджання за допомогою кабелю, що додається. Корпус також сумісний з бездротовими зарядками Qi і MagSafe. Крім того, чип U1 і вбудований у корпус динамік працюють спільно, забезпечуючи звуковий супровід. Динамік, позначений трьома отворами праворуч від порту USB-C у нижній частині, видає корисний сигнал, коли, наприклад, чохол неправильно встановлений на зарядний пристрій Qi. Функція Apple Find My також дає змогу користувачам відстежувати місце розташування чохла (і кожного навушника) за допомогою програми Find My. 

За оцінками Apple, AirPods Pro можна використовувати близько 5,5 годин (з ANC і просторовим аудіо, режимом прозорості та увімкненим відстеженням положення голови), 6 годин (з ANC і увімкненим режимом прозорості) або 7 годин (без ANC, режиму прозорості та увімкненого просторового аудіо), зазначається в дослідженні. Для цих же трьох сценаріїв потрібно 22, 24 і 28 годин додаткової зарядки відповідно. Новий порт USB-C не впливає на ці показники. Усі ці оцінки стосуються часу відтворення аудіо. Для дзвінків можна розраховувати на додаткові 4,5 години автономної роботи з увімкненим ANC і 18 годин з чохлом. Зверніть увагу, що реальні результати можуть відрізнятися від наведених оцінок, а також на те, що для отримання цих даних компанія Apple використовувала рівень гучності 50%.

Ідеальна інтеграція з iOS 17

Як уже згадувалося вище, AirPods Pro швидко сполучаються з найближчим iPhone. Під час відкриття футляра на екрані з'являється анімований графік, що показує рівень заряду батареї кожного навушника і футляра. Потім, коли AirPods поміщаються у вухо, лунає звуковий сигнал, що підтверджує з'єднання. Якщо з якихось причин цей автоматичний процес не спрацював, навушники можна підключити вручну.

AirPods Pro можуть легко працювати безпосередньо з iOS, а не покладатися на додаток-компаньйон. Перейдіть у меню налаштувань на телефоні та знайдіть значок, розташований трохи нижче місця, де відображається ваше ім'я. Натисніть на нього, щоб отримати доступ до елементів управління та опцій AirPods.

У верхній частині розділу ви побачите бічні зображення ваших AirPods Pro і чохла, а також рівні заряду їхніх батарей. У розділі "Ім'я" за замовчуванням відображається ваше ім'я, але ви можете змінити його на будь-яке інше. Наприклад, я змінив своє ім'я на кричущий вираз.

Далі розташований розділ Шумозаглушення. Тут можна перемикатися між режимами Noise Reduction, Off, Transparency і Adaptive, але не можна змінити конкретні налаштування; режим Adaptive означає Adaptive Audio, більш динамічну функцію режиму Adaptive Transparency (див. нижче).

У наступному розділі можна призначити функцію для кожного жесту тривалого натискання на навушники. Виберіть Шумозаглушення, щоб увімкнути в цикл вибору комбінацію опцій шумозаглушення, прозорості, адаптації та вимкнення звуку. Також можна налаштувати цей жест для виклику Siri. Оскільки кожен навушник надає незалежні елементи управління, незрозуміло, чому розробники не могли призначити один із них для Siri, а інший - для стандартного режиму Noise Control.

Прокрутивши сторінку вниз, ви побачите такі функції налаштування звуку, як "Персональна гучність", "Розпізнавання викликів" і "Зменшення гучності". Тут можна перемикатися тільки між цими функціями.

Далі можна переключитися між автоматичним визначенням вух і опцією "Підключити до цього iPhone". Остання "автоматично надсилає аудіодоріжку під'єднаного пристрою на AirPods, коли AirPods надіті на вухо". Її можна залишити за замовчуванням "Автоматично" або перемкнути на "Останнє підключення до цього iPhone". Наступним розділом є розділ "Просторове аудіо". Тут можна почати процес персоналізації просторового звуку або подивитися демонстрацію роботи цієї функції.

Далі в меню можна налаштувати мікрофон на автоматичний режим (вмикається тільки під час під'єднання гарнітури), завжди ліворуч або завжди праворуч. Також можна перемкнути звук зарядного чохла, оптимізований режим заряджання акумулятора та функцію Find My Network, яка дає змогу визначити місце розташування кожного навушника на карті в разі його втрати.

На вкладці Versatility можна налаштувати чуйні елементи управління, ANC, що працює тільки з одним навушником (за замовчуванням вимкнений), просторовий звук, що відстежує положення iPhone і положення голови, регулятори гучності і навіть відкладене перемикання гучності. Нарешті, налаштування навушників включають розділ доступності звуку, в якому, крім іншого, можна налаштувати яскравість звуку, щоб підкреслити свій голос і змінити сприйняття дрібних звуків. Також можна налаштувати баланс гучності, вимкнути сповіщення гарнітури, увімкнути світлодіодний спалах для сповіщень, перемкнутися на монофонічний звук або ввімкнути фонові звуки (наприклад, дощ або фоновий шум), щоб допомогти зосередитися.

Остання з опцій - перевірка носіння навушників. Натискайте доти, доки не дійдете до екрана з кнопкою відтворення. Зверніть увагу на попередження "Не знімайте AirPods", яке з'являється під час прослуховування короткого (близько 6 секунд) циклу. Якщо все працює правильно, під кожним навушником на екрані з'явиться повідомлення "Хороша посадка". Якщо перевірка не вдалася, під навушником AirPod з'явиться жовте повідомлення "Відрегулюйте або спробуйте інший наконечник навушників". Цікаво, що якщо під час тесту користувач надто голосно клацне пальцями, то з'явиться попередження про те, що рівень шуму занадто високий для перевірки посадки наконечника навушника. Тому цей тест завжди слід проводити в тихому приміщенні. Нижче можна переглянути інформацію про пристрій і гарантію, а також отримати доступ до функції "Вимкнути і забути про цей пристрій".

Також можна отримати доступ до основних налаштувань із Центру управління iPhone. Наприклад, при підключенні AirPods відображаються регулятори гучності. Натисніть і утримуйте регулятор, щоб побачити більший регулятор гучності, а також опції шумозаглушення (перемикання між режимами ANC on, ANC off, transparent і adaptive), розпізнавання голосу і просторового звуку (перемикання між режимами fixed, head tracking і off). На екрані також відображається, чи є звук, що відтворюється, стереофонічним або Dolby Atmos (стереофонічний звук, відтворений через AirPods).

Ця інтеграція відключає більшість супутніх додатків і є важливою складовою привабливості AirPods для власників пристроїв Apple. У меню налаштувань музики доступно безліч попередніх налаштувань еквалайзера, але жодна з кривих еквалайзера не відображається і не налаштовується.

Інтеграція гучного зв'язку з Siri в наших тестах працювала швидко і надійно, за умови, що Siri була налаштована на постійне прослуховування. Наприклад, запит "Hey Siri, play Queens of the Stone Age" працював добре; якщо ви не хочете, щоб Siri завжди слухала, можна призначити жест торкання й утримання на одному або обох навушниках для її ввімкнення.

Крім тісної інтеграції з iOS, AirPods Pro також взаємодіють з іншими пристроями і сервісами Apple. Наприклад, застосунок "Шум" на Apple Watch може в реальному часі відображати результати вимірювань рівня шуму і статистику шумозаглушення; активація ANC ініціює визначення рівня шуму і показує приблизний рівень зниження децибел. Зверніть увагу, що це не точний вимір. Застосунок Health на iPhone також зберігає дані, передані AirPods, відстежує середній денний рівень шуму і повідомляє, якщо за останні сім днів рівень шуму був занадто високим.

В iOS 17 додано функцію персоналізованої гучності та розпізнавання викликів

З оновленням iOS 17 в AirPods Pro з'явилася функція персоналізованої гучності, яка регулює гучність залежно від оточення. Незрозуміло, чи пов'язано це з перевіркою слуху або якимись кохлеарними вимірами. Раніше Apple вже представляла адаптивний еквалайзер в AirPods, який, як повідомляється, вимірює вушний канал, щоб забезпечити ідеальний баланс звуку. Ця функція не може бути відключена і є лише частиною звукової системи. Однак Apple не надала даних про те, наскільки вона допомагає. Можливо, тепер вона є частиною функції персоналізованої гучності.

Режим розпізнавання мови ще одна корисна нова функція. Він автоматично знижує гучність звуку в голові, тоді як аудіо відтворюється в міру того, як ви говорите, представляючи ваш голос на природному рівні. Якщо мікрофон виявить, що з вами хтось розмовляє, гучність залишиться низькою. Під час коротких, переривчастих розмов зменшення і регулювання гучності відбуваються швидше, а під час тривалих або переривчастих розмов гучність повертається повільніше. Ця функція не є унікальною, але її можна вважати приємним доповненням.

Якісне шумозаглушення

AirPods Pro мають чудове шумозаглушення, але спочатку ANC може здатися слабким. Зачекайте кілька секунд. Спочатку навушники повинні виміряти рівень навколишнього шуму і створити власний профіль ANC для поточної обстановки. Після цього, коли ANC активується, ефект буде приголомшливим. В AirPods Pro, профіль шумозаглушення стає більш ефективним при невеликій зміні посадки навушників. Тож не бійтеся грати з посадкою навушників у вусі, навіть якщо ANC спочатку не вражає.

Привіт адаптивний голос, прощавай адаптивна прозорість

Режим адаптивної прозорості, спочатку доступний в AirPods Pro, елегантно знижував рівень перехідних звуків вище 85 дБ. iOS 17 видаляє цей режим, залишаючи вам дві окремі функції: адаптивний звук і придушення гучного шуму.

Гучне шумозаглушення тепер обробляє звуки, що перевищують поріг 85 дБ, і елегантно пригнічує їх. Адаптивний режим аналізує навколишнє оточення і забезпечує оптимальне поєднання режимів чіткості та шумозаглушення. За наявності дійсно гучних звуків він переходить у режим явного шумозаглушення. Наприклад, якщо ви йдете галасливим центром міста, режим Adaptive також дає змогу чути навколишнє оточення, стискаючи небажані гучні звуки і пропускаючи важливі звуки (наприклад, сирени на дорозі) на прийнятному рівні. Аналогічно, якщо ви слухаєте музику в аеропорту, цей режим дозволить вам чути оголошення, не привертаючи уваги до розмови ваших сусідів. Адаптивний режим добре працює в тихій обстановці, але в тестах він має тенденцію перекривати такі звуки, як відеодіалоги. Перехід від прозорого прослуховування з деяким ANC до прозорого прослуховування, орієнтованого на мову, не завжди елегантний і потребує доопрацювання.

Загалом, складно визначити, що робить кожен із цих інструментів сам по собі або в поєднанні один з одним, тому для отримання бажаного ефекту їх варто комбінувати та об'єднувати. 

AirPods Pro дають змогу налаштувати режим прозорості кількома зручними способами (рівень посилення, яскравість/темрява, стереобаланс, придушення навколишнього шуму і, найголовніше, підтримка мовлення, яка є окремою функцією від режиму Speech Awareness). На жаль, Apple сховала цю сторінку налаштувань глибоко в меню "Зручності". Чому її немає у звичайному меню AirPods, залишається загадкою, але для тих, хто хоче налаштувати режим прозорості, це варто зробити.

Просторове аудіо стає індивідуальним

Останнє оновлення Spatial Audio від Apple було представлено у вигляді персоналізованих профілів, тому в iOS 17 ця функція залишилася без змін. Камера TrueDepth в iPhone дає змогу швидко виміряти форму голови. Після шифрування цих даних Apple порівнює їх приблизно з 1 000 наявних профілів і створює профіль, що ідеально підходить саме вам.

Тест займає всього близько хвилини. Це щось середнє між селфі і скануванням відбитків пальців, але тільки для обличчя. Після того як фронтальна камера відсканує значну частину обличчя, ліве і праве вухо вимірюються в окремі етапи. Тримати камеру поруч із головою трохи незручно, оскільки екран не дуже добре видно, але це не є великою проблемою.

Ті, хто не помітив особливої різниці у звучанні просторового звуку після тесту, ймовірно, вже досягли оптимальної продуктивності. Принаймні, мені так здалося, але якщо в попередніх випадках просторове аудіо не викликало у вас захоплення, то тест Apple покликаний стандартизувати ефект для всіх за рахунок кращої локалізації звуку. Слід уточнити, що цей тест просторового звуку не стосується тільки AirPods Pro другого покоління. AirPods третього покоління повинні однаково добре працювати з оригінальними AirPods Pro і AirPods Max. FaceTime має працювати з динамічним відстеженням голови та персоналізованим просторовим звуком. Мета Apple - забезпечити більш реалістичну і, схоже, багатогранну локалізацію голосу, особливо в групових дзвінках FaceTime.

Простий спосіб перевірити просторовий звук - повернутися в офісному кріслі. Звук не залишається в тому самому положенні, що й у звичайних навушниках, він іде ззаду, коли ви стоїте спиною до телефону, і здебільшого з одного вуха, коли ви перебуваєте ближче до телефону. Постарайтеся знайти музику, в якій бек-вокал і деякі синтезовані елементи доносяться з одного вуха. Наприклад, у пісні Бйорк "Ovule" використовується драматичний вокал і синтезатори. Якщо увімкнути просторове аудіо з функцією head tracking, то буде чути, як голос (у середині міксу) переміщається під час руху голови, а задній звук у правому вусі переміщатиметься, але залишатиметься більшою чи меншою мірою в правому вусі.

Аудіо для Vision Pro

Гарнітура Apple Vision Pro VR, яка вийде на початку 2024 року, зможе передавати на AirPods Pro 20-бітний звук із частотою 48 кГц "без втрат" із надзвичайно низькою затримкою завдяки неназваному "новому протоколу бездротового аудіо". Це вражаюча статистика, оскільки 20-біт - це не 24-біт, але це все одно краще, ніж якість CD-аудіо. Що робить таке з'єднання можливим, так це чип H2 у кожному з них.

Замість того щоб фокусуватися на непотрібних аудіофункціях та ефектах, Apple слід спрямувати свої ресурси на забезпечення звуку з тією роздільною здатністю, на яку він заслуговує. Деякі інші функції приємні, але об'єктивно не покращують враження від прослуховування музики.

Потужні характеристики аудіо

Перш ніж перейти до розгляду аудіохарактеристик, варто ще раз відзначити відсутність еквалайзера, що налаштовується. Регулювання низьких, середніх і високих частот не представляє складності, і компанії Apple варто було б надати користувачам таку можливість. Хоча Apple прагне до того, щоб звучання влаштовувало більшість користувачів, вони все ж можуть захотіти підлаштувати його під свої вподобання. Навіть компанія Bose у своїх останніх моделях навушників пропонує еквалайзери, що настроюються, щоправда, з трьома смугами.

Примітно, що перемикання між трьома режимами (ANC, "Прозорість" і "Адаптивний") не дало істотної різниці у звучанні, за винятком короткого часу налаштування (можливо, двох).

Під час прослуховування композицій з насиченими низькими частотами, таких як пісня The Knife "Silent Shout", AirPods Pro продемонстрували вражаючий басовий відгук. На максимальній гучності баси не спотворювалися, а на середніх рівнях вони звучали потужно.

Загалом 11-міліметрові динаміки AirPods Pro забезпечують насичений і чистий звук, тоді як навушники QuietComfort (і навушники Ultra, що готуються до випуску, з тими самими динаміками) можуть більше сподобатися тим, хто полюбляє більш насичені баси. Різниця у відтворенні низьких частот невелика і пов'язана скоріше з тим, як Bose налаштовує свої навушники, ніж з якістю конкретних динаміків.

Мікрофонний пучок, з якого складаються AirPods Pro, працює добре; без проблем чути кожне слово з тестового аудіо, записаного на iPhone. Голоси звучали чітко (хоча й трохи неприродно), оскільки Apple налаштувала сигнал на максимальну розбірливість.

Висококласні навушники для користувачів Apple

Версія AirPods Pro з інтерфейсом USB-C другого покоління може здатися незначним оновленням, проте в ній є безліч невеликих поліпшень. Дійсно, час автономної роботи та якість звуку перейшли від попередньої моделі, а також з'явилися зручніші варіанти зарядки та вищий рейтинг захисту IP54. Порівняно з навушниками Bose QuietComfort II, шумозаглушення загалом стало лише трохи менш ефективним, а акустичні характеристики практично ідентичні. Загалом AirPods Pro досить вражаючі, щоб отримати нагороду "Вибір редакції" для власників пристроїв Apple, яким потрібні навушники з плавним програмним інтерфейсом і високоефективним шумозаглушенням.

Джерело: pcmag

 

Додати коментар
Ще статті за темою