10 років Apple Watch⌚! використовуй промокод 10YEARS та отримуй знижку 10% на ремінці.

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 1499 грн 🤑

Огляд DJI Air 3: Високоякісний зум вносить нові творчі можливості

Огляд DJI Air 3: Високоякісний зум вносить нові творчі можливості

в iCases Blog

Збільшена дальність польоту і час автономної роботи, а також знижений рівень шуму в оновленому безпілотнику від  DJI.

Компанія DJI, відома своїми революційними інноваціями в індустрії гаджетів, продовжує розширювати межі своїх технологій дронів, прикладом чого є потрійна камера на Mavic 3 Pro. Розвиваючи цей імпульс, представлений середньорозмірний дрон Air 3 з камерою пропонує нову захоплюючу функцію — подвійну основну камеру. На відміну від свого попередника, Mavic 3, у якого телеоб'єктив страждав від низької якості, Air 3 тепер може похвалитися двома основними камерами з ідентичними технічними характеристиками. Це нововведення відкриває перед пілотами цілий світ творчих можливостей, пропонуючи їм два різних способи зйомки приголомшливих кінематографічних кадрів.

Крім цього доповнення, Air 3 має безліч інших поліпшень у порівнянні зі своїми попередниками, Air 2 і Air 2S. DJI оснастила його передовою системою передачі даних O4, значно збільшивши дальність польоту, одночасно вперше представивши функцію Waypoint для дронів Air. Крім того, користувачі можуть насолоджуватися збільшеним часом автономної роботи і зниженим рівнем шуму, що робить їх досвід використання дронів більш приємним і тривалим.

На рівні з Mavic 3 Pro, Air 3 відображає безліч функцій, включаючи комплексні можливості виявлення перешкод, відстеження фокусу, Hyperlapse і багато іншого. DJI продовжує стверджувати свою позицію піонера в індустрії безпілотників, пропонуючи ентузіастам чудовий і багатофункціональний досвід роботи з дроном Air 3.

Для деяких покупців присутність датчиків 1/1,3 дюйма може сприйматися як зниження якості порівняно з датчиком 1 дюйма, який є у моделі Air 2S. Тому давайте розбиратися, як він витримує порівняння з Air 2S і як він вписується в лінійку моделей Mavic 3 Pro та Mini 3 Pro? 

Дизайн та продуктивність

З потрійним модулем камери спереду та схожим дизайном, Air 3 (в назві більше немає слова «Mavic») виглядає більше схожим на Mavic 3, ніж на Air 2 і Air 2S. Він має такий же дизайн, схожий на жабу і точно так само складається, як Mavic 3, згортаючись у компактний розмір для подорожей. Корпус має датчики в усіх напрямках для виявлення перешкод. Дрон має слот для звичайної картки пам'яті microSD та вбудовану 8 ГБ пам'ять, призначену переважно для екстреного використання. Також він помітно важчий за Air 2S, з вагою 720 грамів порівняно з 595.

У той же час, він запозичив деякі аеродинамічні трюки від Mini 3 Pro, особливо більші гвинти, що знижують рівень шуму до 81 децибела — це практично непомітно при польоті на висоті понад 30 метрів. Корпус також має більш аеродинамічну форму, що надає йому кращий дальній зліт і здатність справлятися з більш сильними вітрами, ніж попередні моделі.

Більша частина додаткової ваги йде від нових батарей на 4,241 мАг, які важать на 267 грам більше, ніж весь Mini 3 Pro. Вони мають майже таку ж ємність, як батареї Mavic 3 Pro, що значно збільшує дальність польоту Air 3 до 46 хвилин, як порівняти з 34 хвилинами на Air 2S.

DJI також представили нову функцію зарядки з оновленою зарядною станцією, що дає змогу передавати енергію від двох менш заряджених батарей до найбільш зарядженої після натискання кнопки. Це дозволяє продовжити час польоту, якщо ви перебуваєте в місці без можливості зарядки. Однак одним із недоліків батарей із більшою ємністю є відносно повільна швидкість заряджання.

Однією з основних особливостей Air 3 є його передова система передачі відео O4, яка значно збільшує дальність польоту дрона з 15 до 20 км. Дальність польоту дрона може бути великою проблемою в Європі, тому що закони суттєво обмежують потужність передачі порівняно зі США. Щоб компенсувати це, DJI додали нову частоту 5.1 ГГц для європейського ринку

Що стосується маневреності та швидкості, Air 3 пропонує хороший компроміс між стабільністю Mavic 3 Pro і маневреністю Mini 3 Pro. Остання робить його чудовим для стеження за об'єктами, що швидко рухаються, як-от велосипедисти і транспортні засоби, але також він стійкий під час сильних поривів вітру. Водночас, якщо об'єкт переміщується крізь дерева, система уникнення перешкод з APAS 5.0 працює відмінно, зменшуючи ризик зіткнення, ніж у Mini 3 Pro, завдяки додатковим датчикам, особливо збоку і ззаду.

Усі ключові функції DJI, такі як Active Track, Master Shots, Quickshots і Timelapse, доступні на Air 3 і працюють на обох камерах. Функція Active Track, призначена для захоплення і стеження за об'єктами, працює приблизно однаково на обох камерах. Як і з іншими дронами DJI, вона зазвичай надійна, але якщо ви слідкуєте за велосипедом крізь дерева, можливі невеликі затримки і відстеження може вимкнутися без попередження.

Функції Quickshots, такі як Dronie і Rocket, стають ще цікавішими з додаванням теле-камери, яка може додати додаткової близькості та драматизму. Система виявлення перешкод також тут хороша. Оскільки дрон летить автоматично після того, як ви натискаєте «старт», легко неправильно визначити межі, тому добре знати, що він припинить роботу, якщо наблизиться до чогось занадто близько.

Крім цих режимів польоту, DJI вперше перенесли режим польоту Waypoint з Mavic 3 на серію Air. Він дає змогу заздалегідь планувати рух дрона і камери, даючи змогу точно повторити політ для кількох зйомок, створення таймлапсів і багато чого іншого. Знадобиться деякий час, щоб навчитися і налаштувати, але результати виходять хорошим. Це також відкриває творчі можливості, такі як зйомка таймлапса вдень і вночі, а потім плавне поєднання їх разом.

Разом з Air 3, DJI представила новий пульт дистанційного керування RC-2, який став третім пультом управління з екраном після RC і RC Pro. Він є хорошим компромісом між двома попередніми моделями, оскільки він значно дешевший, ніж пульт RC Pro вартістю 1200 доларів. Водночас, у нього яскравіший екран, більш приємне відчуття і більш точні елементи контролю. Він доступний як окремо, так і в комплекті з набором Air 3 Fly More. DJI також анонсувала ще один новий контролер, RC-N2, який є оновленням моделі RC-N1 і основна перевага якого — нова система передачі відео O4.

Камера: високоякісний зум додає нові творчі можливості

Основна ідея Air 3 полягає в тому, що якість обох камер однакова. У зв'язку з цим, він оснащений головною камерою з діафрагмою f/1.7 і фокусною відстанню 24 мм (еквівалентно 35 мм) з сенсором розміром 1/1,3 дюйма, а також телеоб'єктивною камерою з діафрагмою f/2.8 і фокусною відстанню 70 мм. Ці фокусні відстані відповідають двом основним камерам Mavic 3 Pro, при цьому розмір сенсора такий самий, як у Mini 3 Pro, і розмір сенсора телеоб'єктивної камери Mavic 3 Pro.

Об'єктив 70 мм особливо гарний для динамічних зйомок або динамічних кадрів, додаючи хвилювання і природну перспективу. Завдяки ідеальній фокусній довжині для портретів, він чудово підходить для зйомки людей на весіллях, наприклад. Також він дає змогу зберегти більшу відстань від об'єктів з міркувань безпеки або з інших причин, при цьому стискаючи простір між ними. Як зазвичай, головну ширококутну камеру можна використовувати для настановних, зйомок зверху, проходження та інших сцен. А з ідентичними датчиками легко зіставити відео з двох камер під час редагування.

Сенсори підтримують подвійне нативне значення ISO для поліпшеної чутливості до світла і забезпечують зйомку з роздільною здатністю 4K 60p з підтримкою HDR або 4K з частотою кадрів до 100 кадрів за секунду з можливістю відтворення в уповільненому режимі. Також можна знімати відео роздільною здатністю 1080p з частотою кадрів до 200 кадрів за секунду для уповільненого відтворення. Модуль камери можна нахиляти вниз на 90 градусів і вгору на 60 градусів, і це перший дрон із серії Air, що підтримує вертикальне відео 2,7K зі співвідношенням сторін 9:16.

Обидві камери підтримують 10-бітний 4:2:0 D-Log M і HLG HDR для поліпшеного динамічного діапазону та зменшення бендингу, що може бути проблемою під час зйомки неба. Зверніть увагу, що звичайний режим D-Log від DJI, який пропонує ще більший динамічний діапазон, недоступний на Air 3. Крім того, Air 3 позбавлений змінної діафрагми, яка є у Mavic 3, тому рекомендується використовувати додатковий комплект фільтрів ND (доступний у комплекті Fly More) для знімання в яскравий сонячний день, що дає змогу використовувати нижчі швидкості затвора і, отже, отримати плавнішу відеозйомку.

З тим же 1/1,3-дюймовим сенсором з подвійним нативним ISO і роздільною здатністю, як у Mini 3 Pro, якість зображення схожа, але на Air 3 є деякі покращення. Режим D-Log M забезпечує кращий динамічний діапазон, особливо в умовах зйомки з високим контрастом. Він також пропонує злегка кращу можливість для зйомки при слабкому освітленні, з меншим рівнем шуму в тінях, наприклад, при зйомці нічних міських пейзажів.

Air 3 надає таку саму або навіть кращу якість відео і фотографій, ніж у більшого сенсора на Air 2S, імовірно, тому що різниця в розмірі незначна, а в Air 3 вища роздільна здатність. Проте, буде цікаво подивитися, чи випустить DJI Air 3S, можливо, з більшим сенсором.

Висновок

DJI знову досягла успіху, випустивши Air 3, і це завдяки вражаючій подвійній камері. Надаючи телеоб'єктиву таке ж значення, як і основній камері, він відкриває цілу нову сферу кінематографічних можливостей для зйомки. Очікується, що ця функція стане хітом серед професіоналів у сфері організації заходів та весіль, які не проти заплатити трохи більше, ніж за Mini 3 Pro. В обмін на це вони отримують доступ до безлічі творчих можливостей, а також користуються перевагами більш стабільного та безпечного дрона з камерою.

Якість зображення може бути недостатньою для деяких професіоналів порівняно з Mavic 3 Pro за $2,200, але за $1,100 він значно дешевше, більш маневрений і пропонує ті самі функції (включно з Waypoints) і рівень захисту від перешкод. Водночас, завдяки опції D-Log M, він обходить Mini 3 Pro в плані якості зображення.

За $1,100 з пультом управління RC-N2 без екрана, Air 3 коштує на $330 дорожче, ніж DJI Mini 3 Pro з тим же пультом. З набором Fly More з пультом RC 2 ціна піднімається до $1,550, порівняно з $1,253 за подібний комплект Mini 3 Pro. На такому ціновому рівні його основний конкурент — 6K EVO Lite+ від Autel і сам Mini 3 Pro. У будь-якому разі, це чудовий новий варіант для покупців дронів, які хотіли б мати дві основні камери і не можуть дозволити собі Mavic 3 Pro.

  1. Огляд iPhone 15: ціна, дата виходу, характеристики
  2. Огляд бездротової зарядки Xiaomi Magnetic Wireless Power Bank для iPhone
Додати коментар
Популярні статті