Новинка в iCases! Аксесуари для якісної та зручної зйомки контенту 📸 До каталогу 

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 999 грн 🤑

Огляд хакерського мультитула Flipper Zero

Огляд хакерського мультитула Flipper Zero

в iCases Blog

Навіщо він? Розбираємося!

Портативний багатофункціональний інструмент Flipper Zero
Портативний багатофункціональний інструмент Flipper Zero
5.0 (5 оцінок)
12 999 грн

Кампанія Kickstarter 2020 року була запущена для Flipper Zero, пристрою, створеного інженерами під керівництвом Павла Жовнера. Початково, виробники планували зібрати 60 тис. доларів на запуск першої партії, проте, вже за першу добу зборів розробникам вдалося залучити мільйон доларів, а до кінця кампанії вони зібрали майже 5 мільйонів.

Flipper Zero - легкий пристрій, вагою всього 102 грами, усередині якого розташовується цифровий дельфін, який є своєрідним вихованцем пристрою і має своє унікальне ім'я. Для управління гаджетом на передній панелі розміщена п'ятикнопкова панель і кнопка "Назад". Всі дії можна відстежувати на монохромному дисплеї з підсвічуванням і світлодіодом для відображення поточного статусу роботи Flipper Zero.

Flipper Zero володіє додатковими характеристиками, такими як порт USB-C, який використовується для заряджання та оновлення, слот для SD-карти, майданчик із контактами для роботи з iButton, ІЧ-порт, 18-піновий інтерфейс GPIO і кріплення для ремінця. Крім того, всередині пристрою розміщена антена RFID, модуль Sub-1 ГГц, NFC, Bluetooth 5.0, вібромотор, динамік і акумулятор ємністю 2000 мАг. Flipper Zero побудований на базі STM32WB55 з 1 МБ флеш-пам'яті і 256 КБ оперативної пам'яті, що дає йому змогу функціонувати з високою продуктивністю.

Для пристрою Flipper Zero розроблено мобільні додатки для операційних систем Android і iOS, які дають змогу налаштовувати гаджет. Крім того, є застосунок для ПК, який дає змогу оновлювати програмне забезпечення, керувати файлами і встановлювати кастомні прошивки.

Початковий пакет Flipper Zero доступний для придбання в США за 169 доларів і в Європі за 169 євро. Під час краудфандингової кампанії на Kickstarter пристрій можна було придбати за 119 доларів.

Як працює Flipper Zero?

Щоб відповісти на це запитання, найкраще розділити його за функціями. Приймач пристрою, що працює на частоті нижче 1 ГГц, дає йому змогу спілкуватися зі старими пристроями, як-от гаражні двері, ворота та ресторанні пейджери. Тим часом, антена 125 кГц дає змогу зчитувати, клонувати й емулювати старі прокс-карти. Ви також можете використовувати модуль NFC у поєднанні з Flipper для читання, запису та емуляції низькочастотних і високочастотних пристроїв NFC, таких як карти tap. Крім того, за допомогою інфрачервоного приймача можна навіть навчитися користуватися будь-яким ІЧ-пристроєм на льоту. Якщо ви загубили пульт від кондиціонера або саунд-бару під час переїзду, Flipper допоможе вам. Його також можна використовувати для комічного ефекту, щоб вимкнути собаку-робота.

Крім цих функцій, Flipper пропонує ще більше можливостей. Наприклад, пристрій можна використовувати для проведення атак BadUSB, підключивши його до комп'ютера через USB і запустивши низку сценаріїв Ducky Scripts. Пристрій також можна використовувати для зберігання ключів U2F для двофакторної аутентифікації. Крім того, ви можете підключити свій телефон до Flipper через Bluetooth і керувати ним за допомогою зручного застосунку. Для зберігання даних передбачено слот для карти microSD.

Варто зазначити, що Flipper Zero не має вбудованої функції WiFi. Однак ви можете легко додати до нього WiFi Devboard або ESP8266 за допомогою контактів GPIO для таких цікавих проєктів, як перо-тестування, деавторизація, пробники та багато іншого.

Фліппер пропонує більше, ніж просто основні функції, оскільки його підтримує процвітаюча спільнота. Існує безліч онлайн-ресурсів, і користувачі постійно відкривають для себе нові та цікаві способи використання пристрою. Наприклад, він здатний запускати унікальні версії таких популярних ігор, як DOOM, Tetris і Flappy Bird. Його можна використовувати для емуляції Skylanders і Amiibos, і навіть для виконання олдскульного телефонного злому на працюючих таксофонах. Крім того, оскільки проект має відкритий вихідний код, багато людей вважають за краще встановлювати власну прошивку, щоб налаштувати роботу з пристроєм під себе.

Чи безпечно це?

Безсумнівно, Flipper Zero - це дуже потужний пристрій, який у разі неправильного використання може завдати шкоди. Однак те ж саме можна сказати і про Raspberry Pi, перетворений на Pwnagotchi, або про плату ESP 8266, або навіть про смартфон.

Варто пам'ятати, що будь-який інструмент може бути шкідливим тільки тією мірою, якою ним володіє людина. Хоча, звісно, існують інструменти, які можна використовувати для створення хаосу, наприклад, копіювати картки-ключі, зламувати таблички з цінами на заправках або змушувати комп'ютер підписуватися на канал YouTube, для цього потрібен певний рівень планування та наміри. Здебільшого хакерські інструменти використовуються насамперед для перевірки власної безпеки, а не для нападу на інших.

Ба більше, багато людей просто зацікавлені в експериментах із бездротовими сигналами. Я особисто знаю кількох людей, які придбали Flipper Zero з цієї причини, використовуючи його в основному для управління кондиціонером, наприклад. Сам по собі Flipper Zero навряд чи перетворить когось на злого хакера, подібного до тих, кого можна побачити у франшизі Watch Dogs. Насправді, значна кількість користувачів просто використовуватимуть його для клонування ключа від своєї квартири і завдаватимуть легких незручностей власникам Tesla, які нічого не підозрюють.

Додати коментар
Ще статті за темою