Огляд Ray-Ban Meta Smart Glasses: дизайн, функції та технічні характеристики

Огляд Ray-Ban Meta Smart Glasses: дизайн, функції та технічні характеристики

в iCases Blog

Кому і для чого ці навушники підійдуть? Розбираємося!

Розумні окуляри з камерою Ray Ban Meta Headliner Shiny Black | Clear with blue-violet light filter
Розумні окуляри з камерою Ray Ban Meta Headliner Shiny Black | Clear with blue-violet light filter
17 999 грн

Смарт-окуляри Ray-Ban Meta - це стильна річ, практичніша і загалом поліпшена порівняно з оригінальною історією Ray-Ban. На жаль, комплексний підхід Meta і Ray-Ban не спрацював, і жодна з функцій не була відточена настільки, щоб смарт-окуляри стало складно рекомендувати багатьом.

Що стосується дизайну, то тут теж складно дорікнути. Якість збірки перебуває на високому рівні, на вибір пропонується понад 150 різних стилів, тож ви обов'язково знайдете собі пару до смаку, а зарядний футляр являє собою ідеальне поєднання моди і функціональності.

На жаль, якщо з точки зору дизайну смарт-окуляри вдалися, то в інших сферах вони залишають бажати кращого.

12-мегапіксельна камера хороша для відеозйомки, але розчаровує при фотографуванні. Дуже шкода, що Spectacles так залежні від екосистеми Meta. Люди були б щасливі, якби була можливість вести пряму трансляцію на інші платформи, крім Facebook і Instagram, але, на жаль, на даний момент це неможливо.

Звук хороший, але не відмінний. Середні та високі частоти добре опрацьовані, але динаміки помітно слабо відтворюють баси. Через це багато композицій звучать трохи порожньо, а на композиціях з великою кількістю басів це може сильно заважати.

Хоча функціональність ШІ поки що має непоганий вигляд, вона ще не повністю розгорнута в усіх регіонах - розмовний ШІ Meta поки що перебуває в бета-версії та доступний тільки в США. Можливість використовувати камеру для відповідей на запитання про навколишнє оточення поки ніде не активована (і невідомо, коли це станеться).

Дизайн Ray-Ban Meta Smart Glasses:

З точки зору дизайну окуляри RAY-BAN META SMART практично ідеальні. Вони стильні, зручні в носінні і відповідають усім вимогам, що висуваються до окулярів марки Ray-Ban.

А головне, їх можна персоналізувати. Існує п'ять кольорів оправи - чорний матовий, чорний глянцевий, чорний прозорий, чорний прозорий, синій прозорий і помаранчевий - і широкий вибір лінз, від прозорих до затемнених, силових і поляризованих. Загалом існує понад 150 комбінацій оправ і лінз.

Яку б комбінацію ви не обрали, окуляри захищені від води за стандартом IPX4 і мають 32 ГБ пам'яті. Крім того, окуляри легко надягати, як звичайні окуляри - вага Wayfarers становить лише 48,6 грама.

Це стосується не тільки ваги рамки і лінз, а й динаміків, захованих в обох ручках, камери поруч з лівим об'єктивом і зручно розташованих лампочок поруч з правим об'єктивом, п'яти мікрофонів, вбудованого акумулятора і чипсета Snapdragon AR1 Gen 1, на якому працюють усі Meta і Ray-. Ban вдалося вмістити в пристрій дивовижну кількість функцій, не зробивши його громіздким.

Замість позбавленого смаку чорного чохла, що розчаровує, який постачався в комплекті з Ray-Ban Stories, нові смарт-окуляри мають практично ідентичний вигляд із класичним чохлом Ray-Ban, за винятком порту USB-C у нижній частині, прихованої кнопки на задній панелі та ледь помітного світлодіодного індикатора стану на передній застібці.

Крім привабливого зовнішнього вигляду, чохол забезпечує додаткові 32 години роботи окулярів крім чотиригодинної зарядки. Для повної зарядки окулярів від 0% потрібно всього 75 хвилин.

Єдиним недоліком є те, що в комплект поставки смарт-окулярів входять кілька лінз (як мінімум дві), які можна легко замінити. В ідеалі потрібно мати затемнену лінзу для прогулянок на сонці і прозору лінзу для носіння окулярів у приміщенні або в тих випадках, коли затемнення незручне.

Характеристики Ray-Ban Meta

 
  • Вага - 48,6 г, 50,8 г або 49,2 г.
  • Камера - 12-мегапіксельна надширока.
  • Відео - роздільна здатність 1440 x 1920 із частотою 30 кадрів за секунду.
  • Чіп - Qualcomm Snapdragon AR1 Gen 1.
  • Аудіо - два динаміки.
  • Памʼять - 32 ГБ.
  • Водонепроникність - IPX4.
  • Час роботи батареї - 4 години.

Камера Ray-Ban Meta Smart Glasses: 

Камери з роздільною здатністю всього 12 мегапікселів мають незадовільну якість зображення. Незважаючи на невелику зручність, пов'язану з можливістю робити знімки, не дістаючи мобільний телефон, у 95% випадків варто витратити кілька зайвих секунд, щоб перейти на більш чітку 50-мегапіксельну камеру (мінімум, яким оснащено практично всі смартфони середнього або кращого рівня).

До незручностей камери додається той факт, що, на відміну від стільникових телефонів і традиційних фотоапаратів, у ній складно обрізати зображення, оскільки ви не бачите, що де розташовано на знімках. Можливо, це не є проблемою, якщо ви просто хочете зробити швидкий знімок, не надто піклуючись про композицію, але навіть зробивши кілька знімків з використанням цих функцій, ви часто не отримуєте бажаного кадру.

Що стосується відео, то його якість цілком прийнятна - відеозапис у форматі 1080p має чудовий вигляд на екрані смартфона і має ту перевагу, що ви можете брати активнішу участь у зйомці, ніж під час використання смартфона.

Відео трохи тремтить, коли ви активно трясете головою або натикаєтесь на предмети, але загалом воно виглядає досить стабільним для камери, встановленої на лицьовій панелі.

Мікрофон також досить хороший. Він уловлює деякі шуми, але голоси людей і музику, що звучить поруч, добре чутно. Крім того, під час прослуховування відео через окуляри динаміки імітують напрямок записуваного звуку, що забезпечує більш глибоке сприйняття.

Єдиним невеликим недоліком є те, що тривалість запису не перевищує однієї хвилини. Це добре, якщо ви хочете поділитися своїми роликами на таких платформах, як Instagram Reels, TikTok або YouTube Shorts, але це може засмутити тих, хто хоче отримати довші записи.

Єдиний спосіб обійти це обмеження - вести пряму трансляцію з передач, обмежених за часом. Це цікава функція для творців контенту.

Аудіо

Враховуючи, що Ray-Ban Meta Smart Glasses - це, по суті, окуляри, аудіо може вражати деякими аспектами їхніх аудіоможливостей. Однак вони далекі від досконалості, частіше краще використовувати навушники.

Smart Specs ідеально підходять для прослуховування аудіоконтенту, що складається із середніх і високих частот. Голос сопрано Олівії Родріго був дуже чистим навіть на високій гучності.

Просторове звучання, що забезпечується цими окулярами, також було високо оцінено. Крім того, оскільки динаміки окулярів відкриті, можна слухати музику або подкасти, не будучи відрізаним від решти світу, хоча деякий витік звуку все ж таки присутній.

Завдяки спрямованим динамікам, використовуваним Meta і Ray-Ban, музика не заважатиме оточенню, але якщо хтось перебуває поруч, він все одно зможе почути, що ви слухаєте, за умови, що звук відтворюватиметься на середній або високій гучності.

Музика або подкаст автоматично призупиняється, коли ви знімаєте окуляри, і поновлюється, коли ви одягаєте їх назад. Це проста, не зовсім унікальна, але корисна функція.

Штучний інтелект у Ray-Ban Meta Smart Glasses

В окулярах управління і функціональність ШІ дещо більш обмежені. Наприклад, ШІ можна доручити робити фотографії, знімати відео, телефонувати або надсилати повідомлення контактам із телефонної книги, програмам обміну повідомленнями тощо.

Один із тестерів журналу Techradar так відгукнувся про штучний інтелект:

Навіть у вітряний або галасливий день ШІ здебільшого розумів, що саме я хочу зробити. Але надсилання повідомлень у Messenger, де як контакти були вказані сотні моїх друзів із Facebook, дуже напружувало. На щастя, я жодного разу не відправив повідомлення не тій людині (тож мені не довелося пояснювати людині, з якою я не спілкувався зі школи, що розумні окуляри відправили повідомлення їй, а не мені), але оскільки окуляри продовжували надсилати повідомлення не тій людині, я був змушений припинити користуватися додатком. Я перестав хотіти ним користуватися.

Якби я жив у США, то міг би спробувати розмовний ШІ від Meta, який поки що перебуває в бета-версії, але вражає - по суті, він дає вам доступ до голосової версії ChatGPT або Bing Chat, даючи змогу спілкуватися через окуляри. Згідно з прес-релізом, який нам надіслали, ви можете запитати у ШІ поради з приводу подарунка, знайти відповіді на питання, які вас цікавлять, і попросити дати хороші підписи до фотографій, зроблених за допомогою окулярів.

Подібно до переносних лінз Google, функція сканує те, що бачить, і відповідає на запитання про сцену або об'єкт, на який вона дивиться. Ця функція поки недоступна, але очікується в одному з майбутніх оновлень.

Через відсутність цих функцій я був дещо розчарований можливостями штучного інтелекту окулярів Ray-Ban Meta Smart Glasses. Однак моя первісна реакція може змінитися з появою нових цікавих функцій, тож я повернуся до цього огляду в майбутньому, коли у Великій Британії з'являться нові функції.

Чи варто купувати окуляри Ray-Ban Meta Smart Glasses?

Так! Рекомендуємо купувати для людей, які:

  • Які люблять стильні технології.
    Смарт-окуляри Ray-Ban Meta - це ідеально продумана, ультраелегантна носима технологія.
  • Які хочуть використовувати розмовний помічник зі штучним інтелектом скрізь, де б не знаходилися.
    Розмовний ШІ виглядає корисним, але його функціональність ще не розвинена для повсюдного використання. Щойно він стане доступнішим і буде доступний у бета-версії, може з'явитися переконлива причина вибрати цю функцію.
  • Знаменитості Facebook та Instagram.
    Якщо у вас є підписники в соціальних мережах Meta, то ви і ваші підписники оціните такі цікаві функції, як можливість вести пряму трансляцію з окулярів Spectacles.
Додати коментар
Ще статті за темою