
У вівторок, 26 вересня, у Купертіно вийшла фінальна версія macOS 14 Sonoma. Система буде доступна для встановлення на всі підтримувані моделі комп'ютерів.
Ми вже розповідали про зміни в новій операційній системі для комп'ютерів Mac, але давайте розглянемо деякі з її найцікавіших і найкрутіших функцій.
Які Mac підтримують macOS Sonoma
Оновлення доступне для таких комп'ютерів
- Mac mini 2018 року і пізніші версії
- iMac з 2019 року
- iMac Pro 2017 р;
- Mac Studio 2022 і пізніші версії;
- Mac Pro 2019 і пізніші версії; Mac Pro 2019 і пізніші версії;
- MacBook Air 2018 і пізніші версії;
- MacBook Pro 2018 і пізніше.
Тепер розглянемо, які мікросхеми слід протестувати відразу після оновлення.
1. Динамічні шпалери та заставки
Одне з найкращих візуальних нововведень у macOS Sonoma - нові чудові шпалери. В останній тестовий реліз купертинівці завантажили понад 100 фотографій і заставок з високою роздільною здатністю. Це чудові заставки з Apple TV і кілька ексклюзивних фотографій.
Відео відтворюється під час блокування комп'ютера і плавно перетворюється на статичні шпалери під час розблокування.
Додаткове розташування: У розділі Системні налаштування - Шпалери виберіть новий дизайн для робочого столу й екрана блокування Mac.
2. Віджети на робочому столі
Це візуальне нововведення має і більш практичні наслідки. Нарешті з'явилася можливість розміщувати корисні інформаційні картки на робочому столі macOS. Доступні як базові віджети на кшталт годинника, погоди і календаря, так і просунуті картки зі сторонніх додатків.
Причому в Купертіно пообіцяли, що віджети можна буде переносити безпосередньо з iPhone і iPad без необхідності встановлення відповідних додатків на macOS. Подивимося, як ця фішка працюватиме після запуску.
Зрозуміло, всі віджети інтерактивні. Наприклад, можна вмикати світло за допомогою віджета додатка Home або перемикати пісні за допомогою віджета Apple Music.
Додаткове розташування: відкрийте контекстне меню робочого столу і виберіть пункт Налаштувати віджети. Віджети можна перетягувати на робочий стіл.
3. Новий режим приватності в Safari
Браузер за замовчуванням на macOS тепер може блокувати вкладки з режиму Private Browsing. Більше не потрібно закривати сторінку при кожному перегляді; досить переключитися на інший додаток, і вона автоматично заблокується.
Для розблокування необхідно ввести пароль адміністратора або відсканувати палець за допомогою Touch ID.
Відкрийте налаштування Safari і перейдіть у розділ "Конфіденційність", щоб побачити опцію Private Browsing.
4 Окремі вкладки для роботи та особистого користування
Ще одна корисна функція Safari - можливість створювати в браузері кілька профілів і швидко перемикатися між ними. Наприклад, можна розділити вкладки за проектами або розділити їх на особисті та робочі.
Tip є кросплатформеним, тому створені профілі можна також перенести на iPhone та iPad.
Де знаходиться опція: Увімкнути опцію можна в розділі "Профілі" в налаштуваннях браузера. Тут можна задати кількість профілів і вибрати відповідну тему оформлення та значок.
Перемикання між профілями здійснюється через контекстне меню або бічну панель Safari.
5. Налаштування зовнішнього вигляду для окремих додатків
У Купертіно переносять з iOS корисну опцію зміни налаштувань зовнішнього вигляду окремих додатків. На даний момент можна змінити розмір шрифту стандартних утиліт системи.
Передбачається, що в майбутньому ця опція буде доступна і для сторонніх додатків.
Де знайти опцію: "Системні налаштування" - "Універсальний доступ" - "Дисплей", щоб знайти новий пункт меню "Розмір шрифту".
6. Веб-додатки для банків і сервісів
Корисна опція в новій macOS Sonoma дає змогу створювати веб-додатки на основі будь-якого сайту. Це особливо ефективно, коли компанія кастомізує свій сайт. Наприклад, це може бути використано для російських банків.
Додавання веб-додатка в док позбавляє від необхідності відкривати окрему вкладку в браузері.
7. Запуск Windows-ігор на Mac із кремнієвим процесором Apple
У Купертіно випустили спеціальну утиліту для запуску Windows-ігор на Mac разом з операційною системою, причому всі вони працюватимуть тільки на комп'ютерах із процесором M1M2 будь-якої модифікації. Рекомендовано мати 16 Гбайт оперативної пам'яті, однак найвимогливіші ігри не працюватимуть на Mac з мінімальним обсягом ОЗП.
Додаткове місце: встановіть Game Porting Tool із сайту розробника і дотримуйтесь інструкцій зі встановлення.
У результаті ви отримаєте набір функцій і опцій, які будуть доступні на вашому Mac після оновлення.