Чим відрізняється MacBook Air M3 (2024) від MacBook Air M2 (2022)?

Чим відрізняється MacBook Air M3 (2024) від MacBook Air M2 (2022)?

в iCases Blog

Відмінностей між двома поколіннями виявилося не так багато, але вони є.

Як і його попередник, MacBook Air 2024 випускається з 13,6- і 15,3-дюймовими дисплеями. Ціна меншої моделі становить 1099 доларів, а більшої - 1299 доларів. 13,6-дюймові MacBook з чипом 2022 M2 Модель Air залишається в лінійці, її ціна становить 999 доларів. Таким чином, покупці можуть обирати між MacBook Air 2022, його наступником 2024 і моделлю 2024 з більшим екраном. Варто також нагадати, що ціни на нові MacBook Air можуть бути знижені щонайменше на 100 доларів за умови купівлі безпосередньо в Apple.

*Ціни з офіційного сайту.

Порівняння чипів M3 і M2

Головне оновлення MacBook Air 2024 - чип M3. У бенчмарках M3 перевершує M2 приблизно на 17 % в одноядерних завданнях і на 21 % у багатоядерних; у продуктивності GPU, яку вимірює бенчмарк Metal, M3 приблизно на 15 % кращий, ніж M2.

Чіп M3

  • На основі чипа A17 Pro від iPhone 15 Pro (2023)
  • 3-нм вузол (N3B)
  • 25 мільярдів транзисторів
  • Тактова частота процесора 4,05 ГГц
  • На 15% швидше Neural Engine
  • Підтримка декодування AV1
  • Нова архітектура графічного процесора
  • Динамічне кешування

Чіп M2

  • На основі чипа A15 Bionic з iPhone 13 (2021)
  • Покращений 5-нм вузол (N5P)
  • 20 мільярдів транзисторів
  • Тактова частота процесора 3,49 ГГц
  • Нейроновий двигун

 

 

 

У чипі M3 реалізована абсолютно нова архітектура GPU. Ця архітектура включає динамічне кешування - революційну функцію, яка оптимізує розподіл і використання пам'яті GPU, адаптуючись до мінливих вимог завдань реального часу. Це вдосконалення не тільки підвищує продуктивність графіки в ресурсномістких додатках, а й покращує загальну енергоефективність чіпа. Це особливо корисно для таких вимогливих до графіки завдань, як редагування відео, 3D-рендеринг та ігри. Також підтримується декодування відео AV1, що забезпечує більш ефективне і якісне відтворення відео з потокових сервісів.

Хоча 16-ядерні нейронні рушії M2 і M3 схожі, 3-нм техпроцес дає змогу M3 ефективніше виконувати завдання машинного навчання та штучного інтелекту. Також, як і M2, M3 підтримує до 24 ГБ об'єднаної пам'яті, але використовує новий техпроцес для більш ефективного використання пропускної здатності пам'яті.

Ще одна помітна відмінність між чіпами M2 і M3 - енергоефективність: 3-нм техпроцес дає змогу M3 досягти вищої продуктивності без пропорційного збільшення енергоспоживання, що робить його особливо привабливим для користувачів ноутбуків, яким потрібен баланс між енергоспоживанням і часом автономної роботи. Чип M3 особливо привабливий для користувачів ноутбуків, яким важливий баланс між енергоспоживанням і часом автономної роботи.

Загалом, чип M3 являє собою значне вдосконалення порівняно з чипом M2, що характеризується збільшеною кількістю транзисторів, вищою продуктивністю в задачах CPU і GPU, а також вищою енергоефективністю. Хоча M3 пропонує очевидні поліпшення, ступінь його переваги, особливо якщо наявні робочі процеси залишаються зручними, невелика. Для користувачів M2 немає необхідності в негайному оновленні. Для нових клієнтів і тих, хто оновлює старі моделі, приріст продуктивності та ефективності M3 буде більш помітним.

Інші відмінності

MacBook Air M3 (2024)

  • Доступно як з 13,6-, так і з 15,3-дюймовими варіантами розмірів дисплея
  • Підтримка до двох зовнішніх дисплеїв при закритті кришки
  • Режими ізоляції голосу та мікрофона широкого спектра
  • Підвищена чіткість голосу в аудіо- та відеодзвінках
  • Підтримка Wi-Fi 6E

MacBook Air M2 (2022 и 2023)

  • Доступно тільки з 13,6-дюймовим дисплеєм, 15,3-дюймова модель знята з виробництва
  • Підтримка одного зовнішнього дисплея
  • Підтримка Wi-Fi 6

 

 

Крім чіпа, між двома поколіннями MacBook Air є і низка інших помітних відмінностей. Ці оновлення досить незначні, але їх варто мати на увазі, роздумуючи над тим, чи варто купувати останню модель.

Підсумок

Загалом MacBook Air M3 - це незначне оновлення порівняно з попередником, сфокусоване насамперед на поліпшенні продуктивності, а не на нових функціях. Його основна цільова аудиторія - люди зі старішими MacBook Air, такими як M1 і моделі на базі Intel, або взагалі без MacBook Air.

Якщо тільки вони не використовують чип M3 і не хочуть отримати максимальну продуктивність від портативного форм-фактора, більшості користувачів, ймовірно, не варто купувати M3 MacBook Air замість M2 MacBook Air. Однак якщо для вас важливі перспективи, оскільки ви використовуєте комп'ютери по кілька років поспіль, можливо, варто доплатити 100 доларів за останню модель. Завдяки підтримці M3 двох зовнішніх дисплеїв ті, хто має кілька моніторів, можуть змінити своє рішення про покупку. може змінитися.

Якщо ви плануєте купити новий MacBook Air від Apple і хочете більшу 15,3-дюймову модель, то остання модель M3 - ваш єдиний варіант, оскільки 15,3-дюймова модель M2 вже знята з виробництва. Однак 15,3-дюймовий MacBook Air M2 все ще можна придбати в уживаних, відновлених і сторонніх продавців за ціною, значно нижчою за ціну фінальної моделі - 1299 доларів. Якщо вам потрібна більша модель, можливо, варто пошукати вигідну пропозицію на модель M2, перш ніж купувати останню модель M3 безпосередньо в Apple.

Більшості покупців не варто переходити з MacBook Air M2 на MacBook Air M3, хоча перехід з 13-дюймового MacBook Air M2 на 15-дюймовий MacBook Air M3 може бути більш виправданим, оскільки розмір дисплея останнього покоління не сильно відрізняється від попереднього.

Додати коментар
Ще статті за темою