10 років Apple Watch⌚! використовуй промокод 10YEARS та отримуй знижку 10% на ремінці.

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 1499 грн 🤑

Додаток для паролів у iOS 18: всі функції

Додаток для паролів у iOS 18: всі функції

в iCases Blog

Розбираю весь функціонал докладніше.

В iOS 18 Apple створила окрему програму «Паролі», яка спрощує управління логінами та паролями. Протягом багатьох років ви могли зберігати інформацію про паролі на своєму пристрої Apple через iCloud Keychain, але доступ до них був утруднений, оскільки ці дані були приховані в додатку «Налаштування».

Макет

Програма "Паролі" автоматично встановлюється при оновленні до iOS 18, iPadOS 18 або macOS Sequoia. Програма має простий макет із рядком пошуку у верхній частині, щоб ви могли швидко знайти потрібну інформацію.

Якщо ви вже використовуєте iCloud Keychain, всі збережені логіни та паролі будуть доступні відразу після автентифікації за допомогою Face ID або Touch ID. Є окремі розділи для паролів та логінів (у розділі «Всі»), ключів, кодів двофакторної автентифікації, паролів Wi-Fi, попереджень про безпеку та віддалені входи.

Натисніть будь-який розділ, щоб побачити, що там перераховано, і натисніть на окремий запис, щоб побачити ім'я користувача та пароль. У кожному записі є поля для назви сайту або програми, імені користувача, імені логіна, коду підтвердження, сайту, на якому використовується логін, та приміток. Також можна змінити пароль для будь-якого запису одним натисканням.

Оформлення програми "Паролі" схоже на те, що відображається в розділі "Паролі" програми "Налаштування" в iOS 18.

Додавання логінів та паролів

Додавання логінів та паролів до програми «Паролі» здійснюється простим натисканням кнопки «+» у нижній частині основного інтерфейсу.

Програма "Паролі" автоматично введе ваш пароль у новий запис, тому все, що вам потрібно зробити, - це додати назву сайту та ім'я користувача, скопіювати пароль і помістити його на додаток, сайт або сервіс, на який ви підписуєтеся. Натисніть кнопку «Зберегти», щоб зберегти інформацію.

Якщо ви хочете додати інформацію до наявного запису, натисніть на відповідний розділ, наприклад «Всі», знайдіть логін, який ви хочете оновити, і натисніть на нього. Вибравши опцію «Редагувати», ви перейдете в інтерфейс редагування, де можна додавати нотатки, змінювати паролі та додавати коди автентифікації.

Якщо ви увімкнете iCloud Keychain і створите новий логін у Safari або програмі, ваш пароль та логін будуть автоматично додані до програми «Паролі».

Зміна пароля

Щоб змінити пароль, відкрийте програму "Паролі", знайдіть логін, який ви хочете оновити, натисніть "Змінити", а потім "Змінити пароль...". Просто натисніть відповідну опцію. Ви також можете використовувати розділ «Всі» для перегляду паролів.

При натисканні на кнопку «Змінити пароль» відкриється веб-сайт, пов'язаний з цим ім'ям користувача та паролем, але вам потрібно буде увійти до свого облікового запису, знайти відповідну опцію для оновлення пароля та розпочати процес зміни пароля на веб-сайті.

Видалення пароля

Щоб видалити пароль, перейдіть до розділу «Всі» і переглядайте його, поки не знайдете пароль, або здійсніть пошук за логіном. У розділі «Все» проведіть пальцем праворуч наліво, щоб відкрити опцію видалення. Просто натисніть "Видалити", і пароль буде видалено.

Також ви можете використовувати один з логінів, вибрати "Редагувати" і потім "Видалити пароль". Щоб видалити кілька логінів, натисніть на інструмент «Вибрати» у верхньому правому кутку екрана (виглядає як список з галочкою) і натисніть на будь-який логін, який хочете видалити. Коли ви закінчите видалення, знову натисніть "Видалити", і всі логіни будуть видалені.

Видалені паролі зберігаються в папці «Видалені» у програмі «Пароль» протягом 30 днів, доки вони не будуть остаточно видалені. Натисніть та проведіть пальцем по цій папці, щоб негайно видалити ім'я користувача та пароль. Ви також можете видалити кілька логінів за допомогою кнопки вибору у верхній частині папки.

Коди автентифікації

Програма "Паролі" може надавати коди двофакторної автентифікації для сайтів, які пропонують додаткові функції безпеки. Щоб додати код двофакторної автентифікації, натисніть розділ «Коди» в основному інтерфейсі паролів.

Потім натисніть кнопку "+"; відскануйте QR-код за допомогою камери або введіть ключ налаштування. Зберігши код у програмі «Паролі», ви можете у будь-який момент відкрити розділ «Коди», щоб отримати тимчасовий код для входу на сайт або додаток.

Код двофакторної автентифікації також відображається при відновленні пароля для входу або перегляду логіна в розділі «Всі».

Ключ доступу

Веб-сайти починають відмовлятися від паролів, а програми для зберігання паролів зберігають як логіни, так і паролі.

Ключі доступу більш надійні, ніж паролі, і дозволяють входити в обліковий запис за допомогою автентифікації Face ID або Touch ID на пристрої Apple. Ключі доступу - це по суті пара криптографічних ключів, один з яких зберігається на сервері, а інший - на вашому пристрої.

Закриті ключі не підлягають обміну, вони зберігаються тільки на вашому пристрої і не можуть бути передані будь-кому.

Збережені ключі доступу можна побачити у розділі «Ключі» програми «Пароль».

Обмін паролями

Програма «Паролі» дозволяє встановлювати та передавати вибрані паролі довіреним особам. Ви можете створити одну або кілька груп, включаючи сім'ю та друзів, для доступу до спільних логін та паролів.

Щоб створити групу, натисніть папку в лівій частині основного інтерфейсу паролів. Введіть назву та виберіть людей, яких потрібно додати. Люди, яких ви хочете додати, повинні бути у списку контактів.

Далі ви можете вибрати логіни та паролі, якими хочете поділитися. Ви можете видалити логіни та паролі у будь-який час, і всі члени групи можуть надавати свої логіни. Автор групи може видалити людей з групи в будь-який час.

Щоб поділитися паролем з кимось особисто, ви можете знайти логін, яким хочете поділитися, відкрити інтерфейс AirDrop у Share Sheet та поділитися логіном та паролем через AirDrop. Share Sheet призначений саме для такого особистого обміну.

Автозаповнення

Якщо на вашому пристрої ввімкнено автозаповнення, ім'я користувача та пароль будуть вводитись автоматично при відвіданні веб-сайту, на якому зберігаються дані для входу до Safari. Автозаповнення відображає відповідні варіанти імені користувача та пароля в полі входу для будь-якого облікового запису або програми Safari.

Автозаповнення працює так само, як і у випадку, коли паролі були обмежені програмою «Параметри».

Сортування

У розділі «Всі» програми «Паролі» натисніть стрілку, щоб відобразити параметри сортування.

Синхронізація

Паролі автоматично синхронізуються на всіх пристроях Apple за допомогою iCloud Keychain. Просто увімкніть цю опцію, і ви зможете увійти до свого Apple ID на всіх пристроях, де вам потрібен доступ до паролів.

Ви також можете отримати ім'я користувача та пароль на комп'ютері під керуванням Windows, оскільки Apple додала програму "Паролі" в iTunes для Windows.

Безпека

У програмі "Паролі" є спеціальний розділ безпеки, який повідомить вам, якщо ваш пароль повторюється, занадто слабкий або якщо витік даних.

Оповіщення повідомлять вам про необхідність змінити пароль, а опція "Змінити пароль" приведе вас до сайту, де потрібно оновити інформацію.

Для окремих логінів також відображається інформація про те, є пароль слабким або сильним.

Імпорт паролів

Apple планує надати інструменти для імпорту паролів з інших сервісів, таких як 1Password та LastPass, але на даний момент ця функція ще не реалізована.

Параметри сортування включають дату редагування, дату створення, веб-сайт і назву, і ви можете переглядати їх у порядку зменшення або зростання, натиснувши на потрібний параметр.

  1. Дзеркальне відображення iPhone у macOS Sequoia та iOS 18: все, що потрібно знати
  2. iOS 18: що нового в Safari
Додати коментар
Популярні статті