
Несподіваний факт: компанія не викладає всі свої розробки у відкритий доступ. Наприклад, співробітники відділу штучного інтелекту Apple виклали нейромережу Ferret з відкритим вихідним кодом на GitHub наприкінці жовтня, але ця подія не отримала належної уваги за межами ресурсу. Проте реліз важливий і цікавий як з погляду майбутньої стратегії Apple, так і з погляду його функціональності.
Якщо коротко пояснити принцип роботи "Тхора", то модель здатна розпізнавати окремі об'єкти та їхні окремі частини на зображенні і використовувати цю інформацію для подальшої комунікації з користувачем. Розробники стверджують, що ця нейромережа навіть перевершує GPT-4 за точністю і швидкістю обробки даних зображення.
Той факт, що проєкт опублікували на GitHub, побічно підтверджує чутки про те, що компанія відчуває труднощі з власною інфраструктурою, необхідною для навчання нейромережі. Крім того, користувачі помітили, що Ferret навчається на процесорі NVIDIA A100.
Apple вже не вперше доводиться грати в догонялки, коли мова заходить про впровадження трендових технологій у споживчому сегменті. Як неодноразово говорив сам Тім Кук, "наша робота - робити найкраще, а не найшвидше або найбільше". І протягом останнього десятиліття це чудово працює. Однак цього разу перегони нейромереж можуть обернутися інакше, адже швидкість зовсім інша.