
Чіп Apple M3 Pro має на 25% меншу пропускну здатність пам'яті, ніж M1 | M2 Pro
в iCases Blog14-дюймовий і 16-дюймовий MacBook Pro з чипом M3 Pro на 40% швидший, ніж 16-дюймова модель з M1 Pro.
Новітні чіпи M3 Pro, використовувані компанією Apple в нових 14- і 16-дюймових MacBook Pro, мають на 25% меншу пропускну здатність пам'яті, ніж чіпи M1 Pro і M2 Pro, що використовувалися в попередніх двох поколіннях аналогічних моделей.
Створені за новітньою 3-нанометровою технологією і мають абсолютно нову архітектуру GPU, чіпи серії M3 є найшвидшою та найенергоефективнішою кремнієвою еволюцією Apple на сьогоднішній день. Наприклад, за даними Apple, 14- і 16-дюймові MacBook Pros з чипами M3 Pro на 40% швидші, ніж 16-дюймові моделі з M1 Pro.
Однак, згідно з власними апаратними специфікаціями Apple, пропускна здатність системи-на-кристалі (SoC) M3 Pro становить 150 ГБ/с порівняно з 200 ГБ/с у більш ранніх M1 Pro і M2 Pro. При цьому в молодшої моделі M3 Max з 14-ядерним процесором і 30-ядерним GPU пропускна здатність пам'яті становить лише 300 ГБ/с, в аналогічній молодшій моделі M2 Max з 12-ядерним процесором і 30-ядерним GPU - 400 ГБ/с, а в M3 Max з потужнішим 12-ядерним процесором і 38-ядерним GPU - 38 ГБ/с.
Примітно, що Apple також змінила базові коефіцієнти своїх high-end чипів M3 Pro порівняно з їхніми прямими попередниками: 12-ядерний M3 Pro має шість продуктивних ядер (вісім продуктивних ядер у 12-ядерного M2 Pro) і шість ефективних ядер (чотири ефективних ядра в 12-ядерного M2 Pro), а також 18 ядер для GPU (19 ядер в аналогічного чипа M2 Pro).
Крім того, 16-ядерний нейронний рушій чипа M3 має таку саму кількість ядер, як і в 15-нм чипі A3 Pro, який Apple представила у вересні в серії iPhone 17 Pro, але з погляду максимально досяжної продуктивності (вимірюваної в трильйонах операцій за секунду (TOPS)), у цьому відношенні він відносно слабкий.
За даними Apple, продуктивність нейронного процесора M3 становить 18 TOPS, а нейронного процесора A17 Pro - 35 TOPS. Хоча точно сказати неможливо, цілком можливо, що для iPhone 15 Pro знадобиться потужніший нейронний рушій для таких функцій, як обчислювальна фотографія і Face ID, а M3 отримає додаткові ядра GPU для компенсації в інших галузях, таких як машинне навчання.
Особливо якщо врахувати, що в сучасних процесорах використовуються нові технології динамічного розподілу пам'яті з кешуванням, які дають змогу використовувати тільки повний обсяг пам'яті для кожного завдання.
Этой Невизначеності не сприяє те, що Apple підкреслює потужність нових чипів M3 Pro і M3 Max і порівнює їх з M1 Pro і M1 Max, а не з варіантом M2, приріст продуктивності якого виглядає скромнішим. Залишається сподіватися, що ми дізнаємося більше, коли з'являться результати тестів сторонніх виробників.