
Як iOS перевіряє, чи можна завантажувати на ваш iPhone додатки не з App Store
в iCases BlogApple дозволяє встановлення застосунків тільки зі схвалених магазинів. Компанія називає їх App Marketplaces.
В iOS 17.4 з'явилася можливість завантажувати з App Store додатки, що не належать до ЄС. Але як дізнатися, чи доступний він?
Apple дає змогу встановлювати додатки тільки з перевірених магазинів. Компанія називає їх App Marketplaces.
Операційна система сама вирішує, чи можна обійти App Store і завантажити додатки з інших магазинів. Це залежить від кількох факторів
- Адреса виставлення рахунків Apple ID
- Поточне місце розташування користувача (Apple перевіряє тільки країну, але не точне місце розташування з міркувань конфіденційності)
- Поточний регіон, встановлений у налаштуваннях iOS
- Клас пристрою (наприклад, iPhone, iPad).
Система також перевіряє, чи не привезено пристрій із Китаю. Незрозуміло, чому так відбувається.
Також було додано рядок у Налаштування->Основні->Про цей пристрій, щоб показати країну походження iPhone або iPad.
Список країн, у яких дозволено завантажувати додатки з інших магазинів, надано серверами Apple. Наразі це Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди і Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.
Якщо в інших країнах будуть ухвалені антимонопольні закони, аналогічні DMA, Apple зможе впровадити ті самі зміни в цих регіонах без необхідності випускати чергове оновлення iOS.
Нарешті, є MDM API. Він містить основні елементи управління завантаженням, встановленням і подальшим оновленням застосунків із зовнішніх джерел. Він також може перевірити, чи сумісний додаток із конкретним пристроєм або версією iOS.
У бета-версії iOS 17.4 до цього API було додано компонент "MarketplaceKitBridge", що дає змогу обом API спільно використовувати те, що необхідно для завантаження застосунків поза App Store.