Огляд DJI Osmo Pocket 3

Огляд DJI Osmo Pocket 3

в iCases Blog

З його допомогою можна вивести зняті відео на новий рівень.

Компанія Dji представила нове покоління своєї камери на стабілізаторі - Osmo Pocket 3, яка отримала набагато більші датчик і сенсорний екран порівняно з попередницею.

Вбудований карданний стабілізатор

За формою і функціями Osmo Pocket 3 повторює своїх попередників. Відеокамера має форму "льодяника", що полегшує її використання, і оснащена трьохосьовою системою карданної стабілізації того самого типу, що й у дронів DJI. Pocket підтримує широкоекранну (16:9), портретну (9:16) і квадратну (1:1) зйомку як відео, так і фотознімків. Камера оснащена ширококутним об'єктивом з кутом огляду 20 мм, що робить її придатною для зйомки відеороликів, подорожей і пейзажів.

Розміри Pocket становлять 139.7 x 42.2 x 33.5 мм, вага - 171 грам. Штативний гвинт - 1/4,20, але в комплект поставки входить додаткова ручка, яка додає 2.5 сантиметрів до висоти і штативного гвинта. Аксесуар міцно кріпиться знизу і оснащений портом USB-C, що дає змогу заряджати камеру під час під'єднання.

Компанія DJI продає базовий комплект, що включає аксесуари, разом із Pocket 3 за ціною 519 доларів США. Компанія також пропонує версію Creator Combo за 669 дол. США, в яку входить рукоятка з акумулятором ємністю 950 мАг (вона приблизно вдвічі довша за базову і підключається через USB-C), передавач DJI Mic 2 і вітрове скло. Приставний мікрофон працює з Pocket 3 без додаткового приймача. За додаткову плату ви також отримуєте складаний настільний штатив і конверсійний об'єктив, який розширює поле зору до надширокого 15 мм, що корисно для зйомки більшої кількості об'єктів навколо вас Версія Creator Combo - це, як правило, хороша ціна, і творцям рекомендується серйозно розглянути її. Якщо не враховувати вартість мікрофона (DJI наразі не продає його окремо), ви заощадите 19 дол. на інших аксесуарах. Звичайно, ціна комплекту вища, ніж у більшості екшн-камер, але більшість конкуруючих компактних камер все одно досить дорогі.

*Ціни з офіційного сайту.

Pocket 3 Pocket 3 

Pocket 3 розроблена спеціально для ведення відеоблогів, де самозапис і кліпінг на ходу є нормою. Вона конкурує з кількома аналогічними малогабаритними камерами. Sony ZV-1F, ZV-1 і ZV-1 Mark II мають той самий формат 1-дюймової матриці та специфічні для відеозйомки функції, але володіють більш традиційним дизайном компактної камери. Canon PowerShot V10 (429,99 дол.) має схожий з Pocket дизайн, але оснащена цифровою стабілізацією зображення.

Під час стабілізації карданний шарнір Pocket перевершує всі ці альтернативи і так само стійкий у руці, як і новітні екшн-камери, такі як Osmo Action 4 (399 дол.) і GoPro Hero12 Black (399,99 дол.). Однак Pocket 3 не така надійна. Карданний шарнір може стати потенційним джерелом несправностей, а вентильована конструкція виключає можливість захисту від погодних умов. Для екшн-камер більше підходять неруйнівні кріплення і стійкість до стирання. Pocket 3 підходить для повсякденних відеощоденників і домашнього відео.

Простий інтерфейс і зручне використання

DJI розмістила на рукоятці Osmo Pocket 3 всього дві кнопки. Кнопка запису виконує свою основну функцію, а також керує живленням і натискає кнопку спуску затвора кадру. Стік управління карданом розташований на лівому боці. За допомогою цього чотирипозиційного контролера можна панорамувати і нахиляти об'єктив, а також оновлювати карданний шарнір подвійним натисканням. Завдяки конструкції, що нагадує палицю, стік управління і кнопка запису знаходяться під великим пальцем, що забезпечує природне захоплення.

Стік управління працює досить добре і підтримує регулювання швидкості руху камери (повільна, середня і швидка). Недоліком є те, що немає можливості змінити реакцію на нахил, що є проблемою, якщо ви хочете змінити реакцію на вісь Y.

Решту налаштувань камери можна регулювати за допомогою сенсорного екрана. 2-дюймовий екран виглядає трохи меншим за свій розмір через велике співвідношення сторін 16:9. Якщо вибрати запис у співвідношенні сторін 1:1, то попередній перегляд кадру буде дуже маленьким.

Однак сенсорні елементи управління чуйні, легко знаходяться і мають зручний інтерфейс. На головному екрані є значок для перемикання між режимами стеження за обличчям і джойстик управління між управлінням карданом і цифровим зумом. Також є віртуальна кнопка для швидкого перемикання між зйомкою selfie і звичайним записом, а також віртуальна кнопка для перемикання між режимами запису. Хотілося б, щоб DJI розмістила кнопку перемикання режимів на рукоятці, просто щоб підвищити доступність пристрою.

Управління камерою здійснюється за допомогою свайпів, а не кнопок. Проведіть пальцем вниз, щоб перейти до головного меню, проведіть пальцем ліворуч для вибору параметрів зйомки, таких як колірний простір і формат файлу, і проведіть пальцем праворуч для зміни відтворення, частоти кадрів, роздільної здатності та співвідношення сторін.

Екран Pocket 3, що поставляється в комплекті, можна використовувати і як контролер живлення. Коли екран розташований вертикально, камера вимкнена, і для її ввімкнення необхідно повернути камеру на 90 градусів за годинниковою стрілкою в широкоекранне положення. Однак таку поведінку можна модифікувати і налаштувати перемикання між широкоекранним і портретним форматами запису простим поворотом екрана, залишивши як регулятор увімкнення/вимкнення тільки кнопку запису. Така гнучкість корисна тільки при роботі з широкоекранним форматом, але я налаштовував камеру для тестування, використовуючи останній спосіб.

Усі перераховані вище функції доступні також у застосунку DJI Mimo (доступний для пристроїв на базі Android і iOS). У парі з Pocket 3 він дає змогу переглядати пряму трансляцію з об'єктива і забезпечує повний контроль над камерою. Зверніть увагу, що застосунок не є додатковим налаштуванням - Pocket не активується, і одне із завдань застосунку - верифікація камери на серверах DJI для запуску гарантії та активації пристрою. Без активації камеру можна використовувати тільки п'ять разів, тому обов'язково пройдіть цей процес. Тестувальник не є шанувальником цієї вимоги, але, на щастя, це одноразова проблема. Зверніть увагу, що після п'яти спроб кишеня буде недоступною доти, доки не буде виконана активація.

Час автономної роботи

Живлення Pocket 3 здійснюється від незнімного внутрішнього акумулятора. Час безперервного запису становить близько 135 хвилин, що вражає для невеликої відеокамери. Для більш тривалого запису час може бути збільшено майже вдвічі - до 240 хвилин при використанні док-станції Creator Combo з тримачем акумулятора. Випробування акумулятора не виявили проблем із нагріванням: він безперервно працював протягом чотирьох годин у режимі 4K24 у приміщенні з температурою 64°C.

Для підключення смартфонів і аксесуарів передбачені радіоприймачі Bluetooth і Wi-Fi. Наприклад, аксесуар Mic 2 використовує Bluetooth для віддаленого запису. Ми протестували Pocket 3 з бета-версією застосунку DJI Mimo для iPhone і отримали задоволення від плавного перегляду в реальному часі через об'єктив, повноцінного дистанційного керування та доступу до всіх режимів камери.

У Pocket 3 немає вбудованої пам'яті, тому для зберігання зображень необхідна карта пам'яті. Слоти microSDXC підходять практично для будь-якої карти, але потрібно вибирати карту з прийнятною швидкістю. dji рекомендує SanDisk Extreme Pro, Lexar 1066x, Kingston Canvas Go! Card Plus або Canvas React Plus. Розмір файлів залежить від формату запису, але на кожну хвилину запису слід виділяти близько 1 ГБ; з огляду на час автономної роботи Pocket рекомендується використовувати карту пам'яті щонайменше 128 ГБ, а за умови купівлі 256 ГБ варто навіть трохи доплатити Pocket 3 також є чудовою веб-камерою.

Pocket 3 можна використовувати як веб-камеру або для прямих трансляцій, а її порт USB-C забезпечує виведення сигналу 1080p30 зі звуком за основними стандартами UVC/UAC. Це означає, що вона працює як plug-and-play пристрій на більшості ПК, не потребує додаткових драйверів і відображається як опція в браузері, програмах Zoom і OBS.

Якість відео та зображення

1-дюймові матриці квадратного формату Pocket 3 дуже універсальні. Кожна з них має можливість вибору 10-розрядного колірного і колірного профілів: стандартний, HDR HLG і D-Log M. Стандартний профіль передає прекрасні кольори та деталі. Наприклад, зображення, які я записував у Blue Hour, мали відповідний холодний тон. Також доступні три різні співвідношення сторін, щоб задовольнити потреби творців, які знімають у широкоекранному, портретному або обох форматах.

Профіль HDR HLG дає змогу записувати кадри, які підходять для телевізорів з підтримкою HDR10 і Dolby Vision. Цей профіль має ширший колірний простір, ніж стандартний профіль Rec. 709, і тому пропонує ширший діапазон. Однак відеоблогерам варто спробувати HDR, перш ніж купувати його для проєкту; коли ми запитали Джордана Дрейка з PetaPixel про використання HDR, він сказав, що огляди, зняті в HDR, не сподобалися рецензентам, які переглядали їх на несумісних дисплеях. Він застеріг від використання HDR, пославшись на свій нещодавній досвід, в якому він дотримується SDR, поки цей формат не стане більш поширеним.

Редактори, які звикли оцінювати зображення, можуть захотіти перейти на плоский профіль D-Log M. При цьому знижується контрастність і насиченість, і зображення стає зручнішим для редагування. Варто використовувати D-Log, якщо потрібно застосувати творчий підхід або обробити вузькі сцени з великим контрастом, ніж дозволяє стандартний профіль.

Об'єктив 20 мм f/2 також корисний у слабоосвітлених приміщеннях. Для відеозйомки в Pocket 3 передбачено спеціальний режим зйомки за слабкого освітлення, в якому максимальна частота кадрів знижується до 30 к/с, що дає змогу оптиці та великій матриці отримувати яскраві зображення. Крім того, об'єктив фокусується досить близько, тому цю камеру можна використовувати для проведення презентацій або оглядів продукції. Якщо для вас важливе останнє, спочатку вимкніть функцію фокусування за обличчям. У ввімкненому режимі кишенькова камера може дуже ефективно знаходити обличчя, наводити на нього фокус і центрувати його в кадрі.

Для перевірки використання спалаху був зроблений кадр з підсвічуванням у похмурий день.

Pocket 3 не підтримує оптичний зум, але цифровий зум доступний, якщо ви хочете підійти ближче до того, що відбувається. Зум має невелику кратність 2х, але це все одно корисна функція, оскільки ми не помітили втрати якості зображення при 4K24. Як уже згадувалося вище, в комплект поставки Creator Combo входить конверсійний об'єктив 0,75x, який збільшує поле зору до 15 мм. Відеоблогерам, яким потрібні додаткові можливості зумування, варто звернути увагу на смартфони з перископом, як-от Samsung S23 Ultra, компактні моделі, як-от оригінальна Sony ZV-1, або моделі зі змінними об'єктивами, як-от Nikon Z 30.

Вбудований мікрофон забезпечує якісне відтворення звуку, хоча і з великим діапазоном чутності. 

Крім відео зі звуком, Pocket 3 підтримує безшумний запис 1080p зі сповільненням до 8 разів (240 кадрів за секунду) і ролики 2,7K або 4K зі сповільненням до 4 разів (120 кадрів за секунду). Для порівняння, DJI обмежує сповільнену відеозйомку широкоекранними форматами і стандартними профілями з низькою 8-бітною глибиною кольору. Камера також підтримує сповільнене знімання відео з кількома варіантами руху, включно з гіперлапсом (рух разом із камерою) і рухом за допомогою кардана (дає змогу Pocket панорамувати та нахиляти сцену під час встановлення на штатив).

Для створення кадрів Pocket 3 може робити 9-мегапіксельні знімки у форматі 1:1 і 8,3-мегапіксельні знімки у форматі 16:9 у форматі JPG або Raw DNG; колірний профіль JPG відповідає відео і добре справляється зі сценами зі змішаним освітленням. Тестувальник фотографував сусідський будинок з прикрасами на Геловін і був задоволений деталями на блакитному небі та тіньовими прикрасами на ґанку; коли я переглянув DNG-версію зображення в Adobe Lightroom Classic, мені довелося попрацювати над видаленням відблисків і тіней, але для цього було достатньо місця. Тестувальник також зробив кілька крутих колоризацій для надання знімку більш художнього вигляду; це можливо і в JPG Pocket, а якщо вам потрібні більш виразні можливості, є підтримка DNG.

Ідеальна компактна камера для відеоблогінгу

Якщо ви хочете використовувати портативну камеру без змінних об'єктивів і додаткових аксесуарів, DJI Osmo Pocket 3 має посісти перше місце у вашому списку. DJI Osmo Pocket 3 знімає дуже плавне відео завдяки ефективній системі стабілізації зображення, чудовому ширококутному об'єктиву і квадратному формату матриці, що дає змогу легко створювати широкоформатний і портретний контент. Нам також подобається вбудована підтримка потокового мовлення, відмінний термоконтроль і великий час автономної роботи. Загалом Pocket 3 завойовує нагороду "Вибір редакції відеоблогера" на ринку моделей з фіксованим об'єктивом, оскільки вона набагато доступніша за преміальну повнокадрову камеру Sony ZV-E1 (2,1929 дол.), і мало в чому поступається їй.

Джерело: psmag.

Додати коментар
Ще статті за темою