Огляд Ayaneo 2S: технічні характеристики, функції та особливості

Огляд Ayaneo 2S: технічні характеристики, функції та особливості

в iCases Blog

Дивовижний портативний комп'ютер.

Портативна приставка AYANEO 2S Starry Black
Портативна приставка AYANEO 2S Starry Black
24 999 грн
Переваги
  • Хороша продуктивність.
  • Якість збірки.
  • Програмне забезпечення.
Недоліки
  • Як і раніше, працює під управлінням Windows.

Ayaneo 2S - це новітня потужна пропозиція на базі процесора AMD Ryzen 7840U. На жаль, він як і раніше працює під управлінням Windows, але це єдиний недолік.

Якщо ви шукаєте новий ігровий ноутбук, то Ayaneo 2S - це сильний суперник, який вартий своїх грошей. Однак проблеми, з якими ми зіткнулися під час нашого огляду (докладніше про це пізніше), можуть змусити вас насторожитися. Немає жодної гарантії, що проблеми не виникнуть, але якщо вони виникнуть, то пристрій доведеться відправляти назад до Китаю для заміни, що може бути складно залежно від місця проживання. З огляду на те, що ціна цього пристрою вища, ніж у Asus ROG Ally і особливо Steam Deck, продати його може бути непросто.

Однак якщо ви готові піти на такий ризик, то нехай так і буде. Пристрій відмінно лежить у руці завдяки потужному апаратному забезпеченню і напрочуд довгому часу автономної роботи. Він дійсно вражає.

Технічні характеристики Ayaneo 2S

  • Вага 667 грам.
  • Набір мікросхем - AMD Ryzen 7840U.
  • Оперативна пам'ять - до 64GB.
  • Сховище - до 2TB.
  • Бездротовий зв'язок - Wi-Fi.
  • Сумісність із гарнітурою - USB-C/3.5 мм/Bluetooth.
  • Блок із механічними кнопками - 7-дюймовий РК-дисплей із роздільною здатністю 1920x1200.
  • Вихідна роздільна здатність - 1920x1200.
  • Графіка - Radeon 780M.
  • Порти - 3x USB-C, роз'єм для навушників 3.5 мм, карта пам'яті microSD.
  • Батарея - 50.25Wh.

Якість конструкції

Ayaneo 2S добре зроблений, його зручно тримати в руках, і вигляд він має кращий, ніж Steam Deck і Asus ROG Ally. Корпус покритий пластиком soft-touch, він ергономічний і має збалансований розподіл ваги.

Що стосується портів, то тут Ayaneo 2S дуже вражає: у нього три порти USB-C замість одного або двох. Один із них розташований знизу, а два - зверху. Нижній може використовуватися для зарядки і передачі даних, середній - для зарядки і передачі даних, а лівий - тільки для передачі даних. Це зручно не тільки для під'єднання декількох USB-пристроїв, а й тому, що забезпечує реальне розмаїття під час заряджання та використання пристроїв. У комплект поставки RetroPower також входять два перехідники з USB-C на USB-A.

Крім того, всередині кнопки живлення зверху розташований датчик відбитків пальців, знизу - слот для карт пам'яті microSD (з магнітною фіксацією), а поруч з ним - роз'єм для навушників. Лівий і правий джойстики - джойстики з ефектом Холла (у них використовуються магніти, що запобігають прослизанню), проблем із мертвими зонами немає, а всі кнопки мають приємну пластикову мембрану знизу, що не надто м'яка. Нарешті, на лівому і правому торцях пристрою розташована пара нижніх динаміків.

Весь цей комплект вельми непоганий з точки зору роботи. Динаміки, мабуть, є найгіршою частиною всього пристрою, оскільки практично у всіх іграх вони звучать доволі тихо і неякісно (особливо порівняно з відмінними динаміками Asus ROG Ally). Проте, вони досить хороші, і ніхто не говорить, що вони самі по собі звучать погано. Ще один мінус - тактильний мотор, який гучний, ненадійний і, найімовірніше, має бути вимкнений.

З іншого боку, екран напрочуд яскравий, оскільки це панель із частотою 60 Гц, але він має гарний вигляд, досить яскравий і має роздільну здатність 1200p (1920x1200). Найбільше скаржаться на те, що екран не надто сильно тьмяніє при зменшенні яскравості. Він залишається досить яскравим, що особливо дратує під час гри в нічний час. Під час гри в темних приміщеннях доводилося окремо знижувати яскравість.

Також є гіроскоп, який можна під'єднати до звичайного входу, але при кожному ввімкненні він знову вимикається.

Програмне забезпечення

Перш за все, Windows 11 не працює на цих ігрових портативних пристроях на тому рівні, на якому Steam OS працює на Steam Deck. Вона незграбна, дратує і дуже складна в управлінні на такому маленькому екрані. Гра працює нормально, але все, що відбувається за її межами, - суцільний бардак. Це проблема не тільки Ayaneo.

AYA Space, аналогічний продукт Asus Armoury Crate SE, працює досить добре. По суті, це оверлей поверх Windows, покликаний уніфікувати роботу відповідно до форм-фактора, і в даному випадку він працює добре. Оверлей досить чуйний, що допомагає в іграх, коли потрібно швидко відрегулювати TDP або швидкість обертання вентилятора.

Однак одним із найприємніших моментів є можливість зміни налаштувань під час гри. Ви можете призупинити все запущене і змінити такі параметри, як TDP і профілі вентиляторів.

Але це ще не все - AYA Cosmos працює, але є помітний інпут-лаг під час використання міні-джойстика (хоча сам джойстик працює нормально), а переклад у кращому разі нечіткий. Утім, це не така вже й велика проблема, особливо якщо вам потрібно імпортувати цей пристрій, оскільки ви не витрачатимете багато часу на копання в налаштуваннях AYA Space; під час оновлення AYA Space мова зазвичай скидається на китайську, і її доводиться знову змінювати на англійську.

Режими потужності

Ayaneo 2S пишається своєю продуктивністю і повністю відповідає вимогам: є три попередньо встановлені режими роботи: енергозбереження 11 Вт, балансування 15 Вт та ігри 22 Вт. Є й четвертий, професійний режим із максимальним TDP 33 Вт. Ми протестували ігри з різними рівнями TDP, щоб отримати уявлення про те, на які ігри можна очікувати і які ігри можна грати.

Основною проблемою тут є нагрівання: температура поверхні дисплея з правого боку склала 55°C. Малоймовірно, що користувач торкатиметься цієї області під час звичайного використання, але якщо це станеться, то це може призвести до реальних пошкоджень. Є також побоювання з приводу впливу такого тривалого нагріву на дисплей, оскільки робоча температура РК-дисплеїв може досягати 70 градусів Цельсія. Однак деякі з них працюють і за нижчих температур.

Тест 3DMark Time Spy проводився для кожного режиму TDP.

З наведених вище результатів видно, що вони дуже схожі на результати Asus ROG Ally. Цього і слід було очікувати, оскільки Asus ROG Ally Z1 Extreme дуже схожий на AMD 7840U. Як видно, продуктивність знижується, причому це стосується як продуктивності CPU, так і GPU.

Швидкість зберігання даних

Першим кроком було тестування швидкості зберігання даних отриманого Ayaneo 2S. Це пов'язано з тим, що низька швидкість зберігання даних може призвести до повної непридатності навіть найпотужнішого обладнання. Крім того, деякі ігри дуже чутливі до швидкості зберігання даних (наприклад, Ratchet & Clank), тому такі ігри також страждатимуть.

При максимальній швидкості читання 4835,59 МБ/с вузьких місць в іграх на цьому пристрої не виникає. Це неймовірно швидка система зберігання даних, і приємно бачити, що компанія Ayaneo не стала зрізати кути.

Людина-павук Marvel: Майлз Моралес

Тестувальник грав у Spider-Man: Remastered і недавно спробував Майлза Моралеса. Гра відмінно працює за TDP 11 Вт і дає змогу грати понад дві години без підключення до електромережі. Можна збільшити TDP для підвищення продуктивності, але це призведе або до скорочення часу автономної роботи, або до погіршення якості графіки. З огляду на те, що гра йде з високою роздільною здатністю 1200p, можливо, варто почати зі зниження якості графіки.

На графіку видно, що гра йде з частотою близько 30 кадрів на секунду, що цілком прийнятно. Однак існує безліч можливостей для підвищення продуктивності. Тестувальнику дуже сподобалася ця гра, і вона показує, наскільки гра такого класу AAA може бути придатною для гри на портативному пристрої.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Гра Ratchet & Clank: Rift Apart, що нещодавно вийшла, - гра, продуктивність якої на різних системах вельми сумнівна. Оскільки габаритні переміщення є важливим елементом гри, для плавного проходження необхідно, щоб ПК був досить швидким. Такі стрибки вимагають потужного ПК і швидкої пам'яті, і Ayaneo 2S прекрасно справляється з цим завданням.

В ігровому режимі за роздільної здатності 720p, середніх налаштувань і потужності 22 Вт 99% кадрів перевищують 29 кадрів на секунду, що більш ніж достатньо для тривалої гри. Час роботи від акумулятора найтриваліший, але все ж дає змогу грати близько двох годин.

Ця гра дійсно показала можливості Ayaneo 2S.

Чи варто купувати Ayaneo 2S?

Вам слід придбати Ayaneo 2S, якщо

  • Вам потрібен найкращий ігровий ПК.
  • Тим, хто цінує відмінну якість збірки.
  • Важливий порт USB-C.

Кому не слід купувати Ayaneo 2S, тим, хто:

  • Турбується про післяпродажну підтримку.
  • Тим, кому не подобається Windows.
  • Потрібні гучні та потужні динаміки.

Ayaneo 2S - это выдающееся портативное игровое устройство. Одна из лучших особенностей этого устройства - наличие удобной периферии: не только двух переходников с USB-C на USB-A (для двух оставшихся портов USB-C), но и двух портов зарядки USB-C и 100-ваттного GaN-зарядного устройства с двумя портами зарядки USB-A В комплект поставки также входит 100-ваттное GaN-зарядное устройство с двумя портами USB-C и двумя USB-A. Кроме того, в комплект поставки входит международный адаптер, который подключается к зарядному устройству и позволяет использовать его в любом месте. А если вы самостоятельно модернизируете SSD, то сбоку есть даже запасной пластиковый чехол на случай повреждения устройства.

Ayaneo 2S - отличный портативный компьютер. Игры на этом ПК идут плавно, а сам он имеет эргономичный дизайн. Наличие большого количества портов, дополнительных периферийных устройств, удобное программное обеспечение и приятные ощущения делают его победителем среди конкурентов.

Додати коментар
Ще статті за темою