Огляд Playdate: технічні характеристики, функції та особливості

Огляд Playdate: технічні характеристики, функції та особливості

в iCases Blog

Маленький, жовтий і функціональний.

Портативна ігрова консоль Panic Playdate
15 999 грн
- 15 %
13 540 грн
Переваги
  • Дизайн.
  • Кількість ігор.
  • Чітке зображення.
Недоліки
  • Немає підсвітки.

Портативні ігрові консолі завжди відрізнялися від інших. Незважаючи на спроби зменшити розміри консольних ігор, щоб вони поміщалися на долоні, багато хто з найкращих портативних консолей були справді химерними. Подвійний екран Nintendo DS допоміг створити такі запам'ятовуються ігри, як Dog Walking, Manipulation і What Happens in Electroplankton. У невеликому масштабі цих ігор є щось таке, що приваблює творчий потенціал розробників.

Компанія Panic's Playdate, перший виробник апаратного забезпечення, відомий за програмним забезпеченням для Mac і видавництвом таких ігор, як Firewatch і Untitled Goose Game, доводить цю ідею до крайності. Маленький жовтий квадратик, розміром не більший за кредитну картку, з чорно-білим екраном і ручкою, що випирає збоку. Він схожий на Game Boy у паралельному всесвіті: Як і DS, і її сучасники, її обмеження та відмінні риси надихнули мене на створення цілої бібліотеки ігор, у які я ніколи раніше не грав. Тут є все: від стратегій про криптофотографію до покрокових самурайських пригод і рольових ігор, у яких ви просто керуєте своїм інвентарем.

І, як і у випадку з DS, найкращі ігри - це ті, в які неможливо уявити собі гру на іншому пристрої.

Технічні характеристики PlayDate

Спочатку про головне. Розміри PlayDate - 76 x 74 x 9 мм, тобто приблизно як у сучасного смартфона, розрізаного навпіл. Це, мабуть, найкрасивіший спеціалізований портативний ігровий пристрій з часів Game Boy Micro. Приблизно половину його площі займає 1-бітний дисплей з роздільною здатністю 400 x 240, здатний відображати чіткі чорно-білі зображення. Підсвічування відсутнє. Під екраном розташовані клацаючий D-pad і дві лицьові кнопки, а поруч з екраном - кнопка Home. На верхній грані розташована кнопка переходу в сплячий режим, а на нижній - порт USB-C і роз'єм для навушників. Корпус являє собою яскраво-жовтий пластик з приємною матовою текстурою. Усередині знаходиться акумулятор, який, за моїми відчуттями, забезпечує близько восьми годин відтворення на одній зарядці (Playdate поставляється з кабелем USB-C, але вам доведеться використовувати власний настінний зарядний пристрій).

Так, і ще на бічній стороні розташована кнопка. Це невеликий сріблястий виступ, який складається в пристрій, коли він не використовується. По суті, це ще один елемент управління, який можна використовувати в різних іграх. Дехто використовує його для прокрутки тексту, інші - для управління космічними кораблями або дошками для серфінгу. В одній з ігор маніпулятори можна використовувати для стрільби чарівними зіллям. На щастя, це не є обов'язковою умовою для ігор Playdate, але додає щось особливе тим, хто цим користується.

Загалом, якщо не брати до уваги доволі кволий хват за ручку, це надійний і добре зроблений пристрій (апаратна частина та сама, що й у нашому торішньому огляді Playdate). Єдина претензія - відсутність підсвічування. Хоча це і не так погано, як в оригінальної Game Boy Advance, але для комфортної гри в PlayDate необхідне відповідне освітлення. Є кілька ігор, у які я люблю грати перед сном, але вони не дуже добре працюють на тьмяно освітленому екрані.

З іншого боку, на відміну від багатьох сучасних пристроїв, Playdate відмінно працює при яскравому сонячному світлі. Незважаючи на гадану низьку частоту пристрою, гра має чіткий і чистий вигляд, і розробникам вдалося вкласти в неї чудові візуальні ефекти, починаючи від великих, деталізованих портретів персонажів і закінчуючи жвавим, але читабельним інтерфейсом.

Коли пристрій перебуває в сплячому режимі, на екрані відображається простий годинник, а подвійне натискання верхньої кнопки виводить його зі сплячого режиму. Інтерфейс телефону простий, в основному це список ігор і налаштувань, але в ньому є певна грайливість. Кнопка або D-pad можуть використовуватися для прокрутки списку великих анімованих іконок, а регулятор гучності звучить як гра на ксилофоні. Анімація пробудження при натисканні кнопки розблокування нібито відкриває два ока. Просто, але логічно. Знайти те, у що хочеться пограти, напрочуд легко і швидко.

Playdate примітний не тільки своїм унікальним зовнішнім виглядом і кривлянням, а й способом доступу до ігор. Кожен, хто купує телефон, автоматично отримує сезони ігор у міру їх виходу. (Перший сезон запускається під час увімкнення пристрою і під'єднання до Wi-Fi, і протягом 12 тижнів щотижня на пристрій автоматично завантажуються дві гри.

Для створення першої гри компанія Panic залучила таких відомих розробників, як творець Katamari Кейта Такахасі та відомий розробник QWOP Беннетт Фодді. Під час доставки нової гри на Playdate блимає біле світло, і перед початком гри необхідно віртуально відкрити іконку (аналогічно цифровим іграм на 3DS, але більш перебільшено). Варто також зазначити, що ігри невеликі. Найбільша зі встановлених у мене ігор займає трохи менше 160 МБ, тож, імовірно, мине ще чимало часу, перш ніж мої 4 ГБ портативної пам'яті будуть практично заповнені.

Ігри для Playdate

Inventory Hero

Inventory Hero - це ніби рольова гра на канікулах, де персонажі діють самі по собі. Але це набагато більш божевільна гра. Ваш герой мандрує фантастичним світом, проходячи через ворогів, і ваше єдине завдання - вести облік награбованого у поганих хлопців. Начебто все просто, але кількість слотів обмежена, а предмети постійно підкидають. Доводиться підкріплювати героя зіллям, постійно замінювати пошкоджену броню і зброю, а також підтримувати вільні слоти для хорошого спорядження і предметів, збираючи сміття (іноді в інвентарі з'являється кролик і продовжує з'являтися, поки всі слоти не заповняться). Кумедний поворот до добре відомого жанру - ідеальна гра для портативних пристроїв, коли у вас є всього кілька хвилин на гру.

Sasquatcher

Уявіть собі Advance Wars. Замість армії ви керуєте командою агентів впливу, які полюють на монстрів. Sasquatchers - це покрокова гра, в якій метою є не перемога над криптидами, що ховаються поблизу, а створення ідеальної фотографії або відеоролика. Юніти з різними навичками, як-от ведучий, що вміє робити гарні селфі, і пастух, здатний заспокоїти снігову людину, мають керувати своєю витривалістю і зарядом батареї, досліджуючи темний і небезпечний ліс. Мета гри - набрати багато лайків і переглядів, відкрити нові юніти і карти, а також заробити гроші, роблячи фотографії, які збирають перегляди. Мені найбільше подобається використовувати ручку Sasquatshares. Ручка діє як фотоапарат, і вам потрібно повернути її, щоб притиснути зображення або відео, яке ви хочете зняти. Це дуже приємний досвід.

Sasquatshares

Зак Гейдж відомий тим, що переосмислив класичні ігри, від шахів до судоку, а в грі Playdate він робить те ж саме зі "Змійкою". Ви керуєте змією і прокладаєте собі шлях через прямокутні рівні, уникаючи зіткнень зі стінами та власним довгим тілом. Але є і родзинка: Snak дає змогу перестрибувати через власне тіло і заробляти очки, поїдаючи яблука, розкидані по рівню. Це знайома гра, але досить різноманітна, щоб відчути себе новачком, до того ж у ній є кілька рівнів складності, що дають змогу значно збільшити швидкість і створити додаткові труднощі. Snak зовсім не використовує ручок, але дуже добре вписується в ретро-естетику Playdate.

Saturday Edition

Saturday Edition - це, по суті, невелика пригодницька гра LucasArts, що вміщається на невеликому екрані Playdate. Ви граєте за людину, яка потрапила в дивну загадку, пов'язану з десятками зниклих людей, розв'язуєте головоломки, спілкуєтеся з численними персонажами і збираєте предмети, як у класичних пригодницьких іграх. Хоча я й не очікував побачити важкі й гнітючі логічні головоломки, якими славиться цей жанр, мене більше здивувала зручність, з якою я можу сидіти й насолоджуватися практично читабельною грою на такому маленькому екрані.

Questi Chess

Гра, в якій ви дотримуєтеся (в основному) шахових правил, досліджуючи незнайоме місце. Ви починаєте як пішак і переміщаєтеся світом, заснованим на сітці, що нагадує зламану шахову дошку. Спочатку пішак може рухатися тільки вперед і по діагоналі на одне місце, щоб вибити ворогів з дошки. Надалі ви зможете поповнювати свої сили зі скринь зі скарбами, відкривати нові фігури (наприклад, лицарів) для гри в якості нових варіантів пересування та інші цікаві події. Час від часу, щоб просунутися вперед, вам доведеться використовувати кривошип для переміщення плиток. Кожен рівень являє собою невелику головоломку, а сама гра витримана в таємничому тоні, створюючи відчуття, що ви перебуваєте всередині старого, зламаного комп'ютера.

Omaze

Якщо ви грали у чудову і стильну серію ігор Bit Generations від Nintendo, то ви напевно знайомі з Omaze. Це проста на перший погляд головоломка, в якій потрібно обертати купол лабіринтом із взаємопов'язаних сфер. У грі добре використовуються кривошипи для управління точками і постійно вводяться нові поняття, такі як ворожі точки і зворотний рух, що робить гру цікавою. Як і найкращі ігри-головоломки, Omaze - це проста концепція, блискуче втілена в життя. Мінімалістичні візуальні ефекти не тільки мають естетичний вигляд, а й дають змогу завжди зрозуміти, що потрібно зробити.

Crankkin's Time Travel Adventure

Crankkin's Time Travel Adventure - це, мабуть, найближча до Playdate демо-гра. Кейта Такахасі - великий творець, найбільш відомий за грою Katamari Damacy, і в цій грі вся справа в ручках. Сюжет простий: Злодій, який спізнюється на зустріч, постійно стикається з перешкодами на своєму шляху. Починаючи від напрочуд сильного метелика і закінчуючи стадом зморшкуватих свиней. Щоб уникнути цього, використовуються кренки, які контролюють час і не дають кренкіну потрапити в біду, рухаючись швидко або у зворотному напрямку. Наприклад, Кранкіни завжди зупиняються, щоб понюхати квіти, тому переміщення їх до клумби допоможе їм уникнути літаючих ворогів. Цікава та захоплива гра, яку ви не знайдете на жодній іншій платформі.

Casual Birder

Casual Birder - це гра Pokémon Meets... Подібно Pokémon Meets... Схожа на Pokémon Snap, вона нагадує 16-бітну рольову гру, але без битв і епічних квестів. Замість цього ви стаєте новим жителем невеликого містечка, одержимим ідеєю спостереження за птахами, мета якого - сфотографувати всіх птахів навколо. Для цього ви збираєте інформацію в місцевих закладах, як-от кафе та більярдні, збираєте корисні предмети, наприклад черв'яків, і прислухаєтеся до криків і щебетання істот, що живуть поблизу. Помітивши птаха, вони встановлюють фотоапарат і за допомогою важеля фокусуються, щоб зробити ідеальний знімок. Легка пригода з дурними земними текстами і безліччю пташиних каламбурів.

Star Sled

Зоряні сани - це аркада в стилі космічного корабля з видом зверху вниз. Замість того щоб відстрілювати полчища інопланетян, завдання полягає в тому, щоб швидко провести ласо навколо зірок. До гри довелося звикати (я пройшов навчальний рівень, напевно, з десяток разів), але тільки-но я зрозумів, як використовувати рукоятку для управління кораблем, вона стала неймовірно цікавою. Дуже приємно робити сміливі повороти, коли дрон ось-ось атакує, або в останню мить тікати від небезпечної групи космічних уламків, що плавають. Ба більше, незалежно від того, у що ви врізаєтеся - у зірку, у ворога чи в космічне сміття, - одне влучання означає миттєву смерть.

Итог

Playdate пропонує щось абсолютно унікальне. Це не довгострокова необхідність, що змінює гру. Швидше, це схоже на дивну еволюцію портативної консолі, що залишилася ігровою версією, яка розвивається незалежно від тенденцій індустрії. Якщо ви хочете втекти від живих сервісів, мікротранзакцій і нескінченної графічної конкуренції, Playdate - чудовий вибір. Ігри Playdate так само дивні, як і їхній дизайн, і саме тому вони такі цікаві.

Додати коментар
Ще статті за темою