10 років Apple Watch⌚! використовуй промокод 10YEARS та отримуй знижку 10% на ремінці.

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 1499 грн 🤑

Головні фішки macOS Sonoma

Головні фішки macOS Sonoma

в iCases Blog

35 головних нововведень!

Які Mac підтримують macOS Sonoma

Нинішньої осені оновитися на фінальний реліз системи зможуть власники таких комп'ютерів:

  • Mac mini 2018 року і новіше;
  • iMac 2019 року і новіше;
  • iMac Pro 2017 року;
  • Mac Studio 2022 року і новіше;
  • Mac Pro 2019 року і новіше;
  • MacBook Air 2018 року і новіше;
  • MacBook Pro 2018 року і новіше;

Цього року купертинівці перевели всі актуальні лінійки комп'ютерів на власні ARM-чіпи і якщо не за рік, то у 2025 році точно залишать всі Mac на Intel без актуальних апдейтів системи.

Робочий стіл і віджети

1. Додано нову динамічну заставку. Красиві відеоролики з плавною анімацією, імпортовані безпосередньо з Apple TV, додають види долини Сонома.

2. Плавний перехід між заставкою та шпалерами робочого столу: коли macOS розблоковано, анімація заставки відтворюється ще кілька секунд, після чого сповільнюється і перемикається на фонове зображення.

3. Додано понад 20 нових шпалер.

4. Розробники додали можливість розміщувати віджети на робочому столі. Ці нові панелі перемальовування виконані в тому ж стилі, що і в iOS/iPadOS 17. Віджети включені в більшість стандартних додатків macOS. Віджети можна розміщувати у вигляді сітки або в будь-якому місці екрана.

5. Віджети є інтерактивними. Вони дають змогу керувати системою та прилеглими пристроями і додатками без необхідності перемикання на відповідну програму. Наприклад, ви можете керувати відтворенням музики, відзначати хід виконання завдання або запускати сценарій автоматизації.

6. Віджет працює у двох режимах: звичайний режим під час перемикання на робочий стіл і фоновий режим під час запуску інших вікон або додатків. У цьому режимі панель стає напівпрозорою і злегка зливається з фоном робочого столу.

7. Віджети тепер можна переносити з iPhone або iPad на Mac без необхідності встановлення програми для macOS.

Відеоконференції та презентації

8. З'являються нові системи для демонстрацій і відеоконференцій. Користувачі зможуть об'єднувати зображення з настільних комп'ютерів, комп'ютерних камер і додатків. Ця функціональність не є винятковою для FaceTime, і розробники інших додатків можуть реалізувати відповідний API.
Ця можливість доступна на комп'ютерах Mac із процесорами Apple.

9. Під час наради користувачі зможуть використовувати два режими накладення зображень: кругове накладення невеликого портретного відео поверх презентації або тришарове накладення зображень з веб-камери, вікна додатка та обраного фону.

10. У демонстраційному режимі можна транслювати тільки вибране вікно програми, а не весь екран комп'ютера. Цю опцію можна ввімкнути безпосередньо в меню Керування вікнами.

11. Усі учасники відеоконференції можуть активувати ефекти жестів і додаткові анімації.
Ця опція доступна на комп'ютері Mac із процесором Apple або під час використання вбудованої камери на iPhone 12 або пізнішої версії.

12. При використанні iPhone як веб-камери для Mac з'явиться можливість змінювати кут огляду і кадрувати зображення.

Браузер Safari

13. У стандартний браузер macOS були додані різні профілі вкладок. Це робить використання опцій, заснованих на групах вкладок, більш логічним і зрозумілим. Наприклад, сайти можна розділити на робочі та особисті і швидко перемикатися між ними.

14. Більш розумний і релевантний пошук у браузері. Ви можете переглядати релевантні результати без необхідності відкривати нову вкладку.

15. Веб-сайти тепер можуть бути окремими веб-додатками, подібно до браузера iOS і iPadOS. Вони закріплюються на панелі Dock і запускаються окремо від браузера. Це зручно при використанні банківських клієнтів і сервісів, для яких не було випущено власного додатка для Mac.

16. Додано опцію спільного використання паролів, яка дає змогу користувачам ділитися деякими логінами та кодами доступу зі зв'язки ключів з іншими членами сім'ї.

17. У неактивному стані браузер блокує особисті вкладки, доступ до яких можливий тільки після аутентифікації за допомогою Touch ID.

iMessage

18. Вбудована програма обміну повідомленнями тепер пропонує швидкий пошук за ключовим словом або обраним листуванням, аналогічно iPhone/iPad.

19. Додано корисні жести для швидких відповідей.

20. Збільшено кількість стікерів і покращено використання стікерів. Символи Emoji і автоматично витягнуті фрагменти з фотографій тепер можна швидко перетворити на стікери.

21. Вбудований новий спосіб відстеження місця розташування інших користувачів, які діляться геолокацією.

Робота з документами PDF

22. Новий алгоритм для автоматичного виявлення форм у PDF-документах. Дозволяє користувачам вводити імена, адреси та номери телефонів в електронні форми.

23. PDF-документи тепер можна зберігати та змінювати безпосередньо в Notes.

24. Тепер усередині замітки можна створювати посилання на інші замітки. Ця функція дає змогу створити розгалужену мережу нотаток і об'ємну базу знань без необхідності використання стороннього програмного забезпечення.

25. Нотатки можна швидко імпортувати в Pages. Нотатки експортуються з тим самим макетом та іншими вбудованими елементами.

Інші можливості

26. У розробників з'явилася зручна утиліта для швидкого перенесення ігор з інших операційних систем на macOS.

27. Додано ігровий режим для підвищення продуктивності обладнання та призупинення фонових додатків. Цей режим збільшує швидкість сигналу для зв'язку з контролерами та бездротовими гарнітурами.

28. Додано новий індикатор мови введення, який відображається в текстовому полі під час зміни фокусу або зміни мови. Це дуже корисна функція.

29. Додано нову систему оповіщення для чутливого вмісту. Ця опція робить додатковий запит користувачеві перед надсиланням особистих фотографій в iMessage. Інші розробники Messenger зможуть вбудувати цю опцію пізніше.

30. При наданні стороннім додаткам доступу до фотографій на Mac можна буде вказати тільки певні файли і не надавати доступ до всієї галереї macOS.

31. Нові опції та функції для вбудованого в macOS режиму блокування.

32. Нові опції для користувачів з обмеженими можливостями в macOS.

33. Розробники додали новий механізм автокорекції. Цей механізм працює швидше і краще, ніж попередній.
Ця опція відображається в арабській, голландській, англійській, французькій, німецькій, івриті, італійській, корейській, польській, португальській, румунській, румунській, іспанській, тайській, тайській і тайській мовах.

34. При виявленні орфографічних помилок неправильні слова можна швидко і легко виправити зі зручного контекстного меню.

35. Предиктивне написання тепер показує не тільки найбільш підходяще слово, а й кінець усього речення.
Ця опція відображається тільки в англійській мові.

  1. watchOS 10: п'ять нових функцій
  2. Фішки iPhone, які допоможуть поліпшити здоров'я
Додати коментар
Популярні статті