Новинка в iCases! Аксесуари для якісної та зручної зйомки контенту 📸 До каталогу 

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 999 грн 🤑

Топ-10 крипто-гаманців

Топ-10 крипто-гаманців

в iCases Blog

Я розповіла де і як зберігати криптовалюту.

Попит на криптовалюти зростає, як і необхідність у надійних сервісах для її безпеки. У 2022 році є багато різних способів зберігання свого цифрового капіталу. Криптосистеми гаманець може мати вигляд окремого програмного забезпечення, хмарного сервісу, а також апаратного пристрою (онлайн та офлайн рішення).

Важливо відзначити, що гаманець для криптовалюти не зберігає безпосередньо самі монети. Тобто це не дорівнює звичайному фізичному гаманцю. Цифровий гаманець дозволяє отримати доступ до монет, що зберігаються в блокчейні, шляхом введення зчіпки ключів: публічний + приватний.

Криптогаманець це по суті два ключі, які відкривають доступ до цифрових монет. Сам же гаманець жодних монет не містить: токени зберігаються в блокчейні, а при переведенні коштів з гаманця в гаманець у блокчейні з'являється новий блок із описом транзакції.

У крипті є дуже важливе правило: не твої ключі — не твоя крипта!

Звідси випливає таке: зберігання криптовалюти в некастодіальних гаманцях має переваги перед зберіганням на централізованих кастодіальних сервісах, наприклад, на рахунках криптовалютних бірж.

У разі некастодіальних гаманців, ви самостійно відповідаєте за збереження своєї криптовалюти, тобто за збереження приватного ключа/сід-фрази.

Якщо з якихось причин ви втратили доступ і забули всі дані, то відновити доступ буде неможливо. Це треба розуміти.

Якщо в результаті фішингу/хакерських атак/злому, ви втратите свою криптовалюту, то повернути її також не можна.

Некастодіальні гаманці бувають двох видів:

  • Гарячі - це браузерні гаманці та їх мобільні програми. Їх можна завантажити з офіційного сайту або магазинах додатків.
  • Холодні - це апаратні гаманці з фізичним доступом до гаманця. Купується лише на офіційних сайтах.

ВАЖЛИВО! Не варто користуватися послугами посередників при покупці апаратних гаманців, тому що на них може бути встановлено шкідливе програмне забезпечення, що робить небезпечним зберігання криптовалюти на цьому гаманці.

Усі некастодіальні гаманці мають те, що їх усіх об'єднує. Це сид-фраза під час установки.

Сід-фраза, по суті, і є ваш гаманець. А всі ці програми – лише зручний доступ до нього. Якщо ви втрачаєте доступ до однієї програми, завдяки 12/24 набору слів ви можете відновити доступ до іншої програми. Природно, це не спрацює з додаванням BTC Metamask, але суть ви зрозуміли.

Це можуть бути 12 або 24 слова, які необхідно оберігати як зіницю ока, щоб не втратити доступ до ваших активів.

Зберігання сид-фразу потрібно приділити особливу увагу.

  • У жодному разі не передавайте вашу сід-фразу іншій особі. Взагалі нікому;
  • Будьте обережні під час трансляції власного екрана. Не робіть скріншотів;
  • Сід-фразу необхідно записати на аркуші паперу та сховати у надійному місці;
  • Рекомендуємо придумати якесь оповідання, яке включатиме весь набір слів і вивчити його, щоб відлітав від зубів;
  • Де це можливо, встановлюйте на програму пінкод або тач/фейс айді.

Нижче ви побачите список перевірених та безпечних криптовалют гаманців, популярних серед трейдерів та інвесторів у всьому світі.

Топ-10 крипто-гаманців

1. Ledger

Ledger — це холодний некастодіальний крипто гаманець. Він підтримує майже всі криптовалюти та блокчейни – Bitcoin, Etherum, Solana, Polkadot.

На перший погляд ви можете подумати, що ви туди закидаєте криптовалюту як на флешку, але ні. Це як ще одне вікно у світ Web3, але із захистом.

А саме – фізична взаємодія з гаманцем. Тобто ви не можете взаємодіяти з вашими активами, фізично не натиснувши на кнопку. Таким чином, ви захищені від ризику втрати криптовалют внаслідок злому комп'ютера/телефону.

Встановлення дуже легке – розпакуйте гаманець, потім встановіть програму Leger Live та дотримуйтесь інструкцій. Далі в процесі обов'язково! запишіть сід-фразу.

Як тільки ви пройдете всю процедуру реєстрації, то відразу зможете додавати на рахунки криптовалюти, блокчейни і отримувати відповідні адреси.

У самого Ledger є зручний інтерфейс, під назвою Ledger Live, де ви керуєте своїми криптовалютами.

Також у Leger є мобільний додаток, для більш зручного та швидкого доступу до своєї крипті.

Ledger підтримує багато популярних блокчейнів та криптовалют.

Тобто він не заточений суто на EVM сумісних блокчейнах.

Крім того, Ledger можна підключити до гарячих гаманців, наприклад Metamask, для більш зручного доступу до програм Web3.

2. Trezor

Trezor — це холодний некастидіональний гаманець, в якому крипта зберігатиметься, і, без фізичного доступу до нього, у вас не буде доступу до крипті.

Цей некастидіональний гаманець працює за таким самим принципом, як і попередник. Він підтримує багато популярної криптовалюти та блокчейн-мереж. В принципі, великої різниці між ними немає.

У Tezor є схожа програма для керування активами, яка доступна тільки в декстопній версії. Trezor Suite.

Дуже важливо запам'ятати, що купувати апаратні гаманці потрібно лише з офіційних сайтів.

3. Trust Wallet

Trust Wallet — некастодіальний гаманець, мобільна програма. Як і два попередники, це універсальний гаманець. TW відображає NTF-токени, що також важливо з поточним бумом розвитку цієї сфери.

Після того, як ви встановите програму на свій гаджет, вам потрібно буде створити свій новий гаманець, що зовсім не складно. Цей гаманець підтримуватиме всі можливі блокчейни, а в процесі створення цього гаманця вам потрібно буде записати сид-фразу з 12 слів. Не забувайте, що говорилося про сид-фрази на початку матеріалу.

Після того як ви пройшли процедуру створення гаманця, у головному меню можна буде додати або видалити ті мережі, які вам потрібні.

Програма дозволяє взаємодіяти з багатьма DeFi-протоколами.

Його можна використовувати для доступу до інших сайтів через функцію Wallet Connect на цих сайтах. Також підтримується простий обмін криптовалют без необхідності виведення їх на сторонні майданчики.

Але тут важливо зауважити, що для того, щоб проходили транзакції в тому чи іншому блокчейні, вам потрібна нативна валюта цього блокчейну для оплати транзакції.

Наприклад, якщо ви бажаєте надіслати USDT в мережі TRON, вам знадобиться деяка кількість TRX, щоб транзакція стала можливою.

Щоб отримати TRX, та й будь-яку іншу криптовалюту, потрібно:

  • Переконатися, що екосистема активна (див. скріншот вище);
  • Перейти у вкладку криптовалюти і натиснути receive/отримати (відправляєте з біржі або іншого гаманця) або buy, щоб купити криптовалюту через провайдера;
  • Отримуєте на рахунок криптовалюту та можете вільно працювати всередині цієї екосистеми.

4. Metamask

Metamask — це найбільш популярний браузерний гаманець, некастодіальне рішення. Нещодавно тільки з'явилася і мобільна програма.

По суті, це вікно в блокчейн і всю структуру Web3, тому що завдяки Metamask можна взаємодіяти практично з усіма десктоп-додатками, які зараз на слуху.

Важлива відмінність від Trust Wallet у тому, що Metamask (як браузерна, так і мобільна версії) підтримують лише сумісні мережі EVM. Тобто це Ethereum, Polygon, Avalanche та інші.

Простіше кажучи, створити гаманець, куди можна буде відправити BTC або SOL неможливо. В іншому ж мобільна версія аналогічна до Trust Wallet.

Потрібно розуміти, що в Metamask сид-фраза одна, але адрес може бути багато.

Якщо вам потрібно відновити гаманець по сід-фразі, то відновляться всі адреси, пов'язані з цією сід-фразою.

Не відновлюються адреси, які були імпортовані вручну (наприклад, доступ до холодного гаманця).

5. Safepal

Safepal спочатку позиціонувався як гарячий гаманець — мобільна програма. Дуже схожий з Trust Wallet, тут також є універсальний доступ до багатьох блокчейнів, додатків та внутрішній обмін токенів взаємодія з web3, необхідність нативної криптовалюти для операцій всередині екосистем.

Але згодом у них вийшов і апаратний гаманець, тому розумніше його порівнювати з Ledger/Trezor. Апаратний гаманець вийшов порівняно недавно і ще має заслужити на довіру криптокористувачів.

6. Phantom Wallet

Phantom Wallet — некастодіальний гарячий гаманець, що дає доступ до блокчейну Solana. Дає доступ взаємодії з усіма програмами, побудованих на цьому блокчейні. Як приємний бонус – відображає NFT. Доступний як браузерне розширення та на пристроях iOS. На Andriod немає! Якщо щось знайшли для Android, то будьте впевнені, що це лави.

7. Near Wallet

Near Wallet — некастодіальний гарячий гаманець, розроблений командою Near Protocol для роботи в екосистемі Near.

Це браузерне розширення та процес установки схожий з аналогами з інших мереж. З одним винятком.

Новостворений гаманець необхідно активувати відправкою на одноразову адресу 0.1 NEAR.

У вкладці "Ваша адреса" ви знайдете адресу свого гаманця в блокчейні Near.

Коли токени прийдуть на одноразову адресу (не важливо, що вони були відправлені з біржі, іншої адреси або куплені у партнера), статус облікового запису зміниться на Active.

Зверніть увагу, що одноразова адреса більше не повинна використовуватися за жодних обставин!

Для всіх подальших операцій з обліковим записом необхідно використовувати вибране ім'я облікового запису у форматі name.near, де частина "name" - це те, що користувач вказав при створенні.

8. Avax Wallet

Avax Wallet — гарячий гаманець для роботи в екосистемі Avalanche.

Активні користувачі цієї мережі знають, що в екосистемі Avalanche є кілька підвидів мереж. Тобто токени надсилати можна на 3 різних адреси в різних мережах, але вони належать одному акаунту.

Таким чином, це більш просунутий варіант у порівнянні з, наприклад, Metamask, який підтримує лише EVM сумісну підмережу.

Для холдерів BTC

Якщо ви холдер лише BTC, то вам обов'язково варто ознайомитись з докладним аналізом криптовалютних гаманців від стартапу Veriphi.

Хлопці порівняли 25 біткойн-гаманців за 48 критеріями, щоб відібрати найбільш безпечні з них.

До списку “рекомендованих BTC-гаманців” потрапили: Bitcoin core, Electrom, Green, Bitcoin wallet, Samourai, Wasabi.

5 найгірших гаманців для зберігання BTC: Xapo, BTC.com, Blockchain, Bitpay/Copay, Coinbase

Топ гаманців для зберігання BTC

1. Bitcoin Core

Bitcoin Core -для тих, хто холдить виключно BTC, ймовірно одним з найбезпечніших варіантів буде скачування повної ноди Bitcoin.

Bitcoin Core - це повний некастодіальний клієнт Bitcoin, що дає максимальну безпеку.

Так, це займе у вас 350+ гігабайт вільного місця, тому що це повна нода/вузол блокчейну Bitcoin і для його функціонування необхідно завантажити всю історію транзакцій у мережі.

2. Electrum

Electrum — ще один варіант для зберігання BTC. Опенсорний Electum. Не такий злий як Bitcoin core, але не менш безпечний.

З часу розробки комьюніті додали кілька корисних фіч, які роблять гаманець зручнішим.

Це не повна нода Bitcoin, тому не потрібно завантажувати всю історію блокчейна Bitcoin.

Додати коментар
Ще статті за темою