Новинка в iCases! Аксесуари для якісної та зручної зйомки контенту 📸 До каталогу 

Безкоштовна доставка Новою Поштою при замовленні аксесуарів на суму від 999 грн 🤑

WWDC 2022: підсумки

WWDC 2022: підсумки

в iCases Blog

Розповіла про головне, що було на презентації.

Сьогодні відбулася літня презентація компанії Епл, на якій Тім Кук та його команда презентували основні оновлення для операційних систем. Також купертиновці презентували новий MacBook Air (2022) на М2 та MacBook Pro (2022) на М2.

Сподіваємося, що конференція розробників відбувається в онлайн форматі востаннє і вже наступні презентації відбуватимуться наживо з гостями, журналістами та купою блогерів.

iOS 16

Сьогодні відбулася літня презентація компанії Епл, на якій Тім Кук та його команда презентували основні оновлення для операційних систем. Також купертиновці презентували новий MacBook Air (2022) на М2 та MacBook Pro (2022) на М2.

Сподіваємося, що конференція розробників відбувається в онлайн форматі востаннє і вже наступні презентації відбуватимуться наживо з гостями, журналістами та купою блогерів.Як завжди, перше, що показують купертиновці на щорічній презентації WWDC – операційна система на смартфоні.

1) Головна зміна – новий екран блокування. Основна його фішка – можливість персоналізації повністю під себе. Користувач може змінити віджети, інформаційні індикатори та шрифт для годинника.

2) Також купертиновці оновили повідомлення та банери на екрані блокування.

3) Покращили режим Фокусування, до нього додали нові налаштування зовнішнього вигляду та різноманітності профілю.

4) Те, що найбільше мені сподобалося, так це можна редагувати надіслані повідомлення в iMassage, скасувати відправку та помічати листування непрочитаним. Здається, останнє, це найкраще, що могли б придумати для ігнорщиків.

5) В операційній системі також додали новий режим диктування, який оснащений деякими крутими фішками. Тепер система буде автоматично перемикатися з ручного введення тексту на голосовий.

6) Також тепер з'явиться можливість розпізнавання тексту із відео, що дуже круто!

7) Додали можливість використовувати Айфон як термінал, але швидше за все, цей функціонал найближчим часом нам не буде доступний, але, все одно це дуже вражає!

8) Ще одне мінорне оновлення для нашого регіону це Айпед програми Карти. Декілька країн і міст отримали деталізовані карти, навігаційні елементи та тривимірні об'єкти значних будівель. Обіцяють додати підтримку транспортних карток та побудову маршруту із зупинками.

9) Додали нові налаштування для Сімейного доступу. Особливу увагу приділили для облікових записів дітей, запитам на купівлю контенту та обмеження використання програм за часом, також розширили можливості облікового запису при дорослішанні дітей.

10) І, найбільше мене порадувало, загальне хмарне сховище iCloud. У ньому з'явиться окрема сімейна бібліотека, куди будуть надсилатись файли, які ви захочете, а переглянути зможе кожен маючи доступ. Тепер не доведеться надсилати по 10 повідомлень!

11) Дещо прокачали додаток Будинок для управління розумними гаджетами. З'явилася підтримка стандарту Matter, що розвивається, який може стати єдиним для виробників smart-електроніки в найближчому майбутньому.

12) Нарешті трохи змінили зовнішній вигляд програми. З'явилося сортування пристроїв за кімнатами та категоріями, швидший та зручний перегляд камер та можливість виводити потрібні показники на екран блокування.

13) Ще розповіли про давно забуте CarPlay. Систему серйозно переробили та навчили керувати різними системами автомобіля. Можна виводити різні показники автомобіля, змінювати параметри систем та на повну використовувати великі мультимедійні екрани в машині.

14) Додали на iPhone програму Apple Fitness+, тепер Епл Вотч не обов'язковий.

iPhone, сумісні з iOS 16:

  • iPhone 8 и 8 Plus;
  • iPhone X;
  • iPhone XS и XS Max;
  • iPhone XR;
  • iPhone 11;
  • iPhone 11 Pro и Pro Max;
  • iPhone 12 и 12 mini;
  • iPhone 12 Pro и Pro Max4
  • iPhone 13 и 13 mini4
  • iPhone 13 Pro и Pro Max;
  • iPhone SE (2-го и 3-го поколения).

watchOS 9

Далі ми побачили операційну систему Apple Watch.

1) Творці додали нові циферблати, серед яких місячний календар, астрономічна карта та дитячий. Останній особливо прикольний, як на мене.

2) Впроваджені нові алгоритми для фіксації руху користувачів, це сприяє покращенню відстеження бігових тренувань.

3) Доданий режим челенджей для тих, хто любить змагання або суперечки.

4) Те, що багато хто довго чекав - можливість відслідковувати фази сну, годинник буде збирати інформацію і передавати її в додаток Здоров'я.

5) Смарт-годинник зможе більш точно стежити за пульсом і передбачати можливі проблеми та патології. Нові алгоритми намагатимуться виявити аритмію та повідомлять користувачеві про погіршення його стану.

6) І, що особисто мене дуже порадувало, можливість у новій програмі вести облік ліків, що приймаються, ставити нагадування і так далі. Нарешті для цього не потрібно завантажувати додаткові програми.

Apple M2

Новий процесор трохи більший за попередника, але є набагато більш енергоефективним. Чіп має на 20% більше транзисторів (у порівнянні зі звичайним Apple M1), має пропускну здатність 100 ГБ даних за секунду і складається з 4 продуктивних та 4 енергоефективних ядер.

Чіп підтримує до 24 ГБ об'єднаний пам'яті та має 10 GPU ядер.

Більш точну та детальну інформацію я опублікую після точних тестів, поки що тільки те, що відомо з презентації.

MacBook Air (2022) на чипе М2

Багато хто чекав і говорив про це оновлення, тому "громом серед ясного неба" вона не була. Але, мене здивував новий дизайн. Він крутий, а кольори!

1) Новинки отримала 13,6-дюймовий екран Liquid Retina, який на 25% яскравіший за дисплей попереднього покоління ноутбуків.

2) Поліпшена фронтальна камера.

3) Вбудовані 4 динаміки за допомогою просторового аудіо.

4) Заряджання MagSafe (все нове добре забуте старе).

5) Продуктивність нового ноутбука буде приблизно на 38% вище за попередника. Очевидно, це досягається за рахунок нового чіпа M2. Він, до речі, не оснащуватиметься активною системою охолодження

6) До 19 години автономної роботи, в режимі відтворення відео.

7) У комплекті з MacBook Air 2022 придушуватиметься нова зарядка з парою Type-C портів, а сам комп'ютер отримає підтримку швидкої зарядки від цього адаптера.

8) 4 нових колірних рішень та дизайн! Це, мабуть, має бути на першому місці.

MacBook Pro (2022) M2

1) Чіп M2 має 8-ядерний процесор та 10-ядерний графічний процесор. Він підтримує до 24 ГБ оперативної пам'яті та SSD до 2 ТБ.

2) Компанія заявляє, що при відтворенні відео новий MacBook Pro пропрацює 20 годин.

3) Дизайн, клавіатура та екран не змінилися. Touch Bar зберігся, незважаючи на чутки.

4) У США оновлений 13-дюймовий MacBook Pro коштує $1299.

macOS Ventura

1) Stage Manager, для зручного керування багатьма вікнами з програм. Це новий режим фокусування на одній програмі, де інші програми відображатимуться збоку.

2) Також купертинівці додали підтримку Live Text у пошуку Spotlight.

3) Тепер у програмі Пошта є скасування повідомлень та заплановане надсилання листів.

4) Розробники пришвидшили роботу фірмового браузера.

5) З'явилася нова система управління паролями Passkeys, яка має стати заміною авторизації через Face ID або Touch ID.

6) Нарешті в Apple серйозно задумалися про геймінг на Mac. Потужність та продуктивність нових чіпів цілком дозволяє це зробити. За допомогою Metal 3 можна запускати створити ігри для комп'ютерів Apple із цілком прийнятною графікою та гарною фізикою.

7) Можливість використання камери iPhone як веб-камеру, для кращої якості зображення та розширення функціональних можливостей. Думаю, портретний режим зробить свою справу.

iPadOS 16

1) Додали режим Callabaration, він дозволяє працювати спільно для кількох людей над одним документом. Ця опція буде системною і не буде прив'язуватися до конкретних програм. API зроблять доступними для сторонніх розробників, що дозволить вбудувати режим Collaboration в будь-яку утиліту, де є потреба.

2) Новий функціонал Free Form, що дозволяє працювати разом для кількох користувачів у режимі дзвінка через FaceTime. Підтримка буде на телефоні, планшеті та комп'ютері від Епл, і відразу ж сказали, що опція з'явиться пізніше, ніж сама операційна система. Але у 2022 році.

3) Ігрові фішки та можливості обіцяють перенести з macOS. Ще б пак, адже на планшетах вже теж є ARM-чіпи Apple з підтримкою Metal 3.

4) Деякі стандартні програми додадуть фішки macOS, що робить операційні системи більш подібні один до одного.

5) Stage Manager, для зручного керування багатьма вікнами з програм. Це новий режим фокусування на одній програмі, де інші програми відображатимуться збоку.

Ну, як вам нововведення? Задоволені чи ні? Додали б ще щось?

Додати коментар
Ще статті за темою